عکاسی خواهرانه؛ ایده های جالب برای عکس خواهرانه

۶ شهریور, ۱۴۰۱
برای هر دختری داشتن خواهر نعمت بزرگی است. خواهران می‌توانند دوست و همدم یکدیگر باشند. عکاسی خواهرانه نیز خاص می‌باشد و این عکس‌ها به ژست‌های منحصر بفرد و زیبا نیاز دارند. برای ثبت عکس خواهرانه و ایده‌های مربوط به آن، قصد داریم در این مقاله تکنیک‌ها و ژشت‌هایی را بررسی نماییم. در عکاسی خواهرانه هر چه ژست‌های شما صمیمانه و دوستانه باشد عکس‌های زیباتری خواهید داشت. این عکس‌ها علاوه بر آلبوم‌های خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی نیز به کار برده می‌شود. بسیاری از مردم به چنین عکس‌هایی علاقه زیادی دارند. برای داشتن عکس‌هایی زیبا و باکیفیت بهتر است به آتلیه مراجعه کنید تا عکاسی حرفه ای انجام شود.

ایده‌های جالب عکس برداری خواهرانه

ایده‌های جالب عکس برداری خواهرانه

بدون تردید هر فرد آماتور علاقمند به عکاسی همیشه در حال ایده گرفتن است تا بتواند خلاقانه‌ترین عکس‌ها را ثبت نماید. از جمله عکس‌هایی که می‌توان به عنوان عکاسی در منزل، آتلیه، طبیعت و فصل‌های مختلف ثبت کرد، عکس خواهرانه است. در واقع با استفاده از لوازم دکوری زیبا و در عین حال ساده می‌توانید زیباترین لحظات را ثبت نمایید. در ادامه چند ایده جذاب و ژست عکس خواهرانه را به شما معرفی خواهیم نمود.

نشستن خواهران در کنار هم

اگرچه این ایده ساده به نظر می‌رسد اما بدون شک نتایج بسیار زیبایی خواهد داشت. در حقیقت این ژست برای تمامی خواهران با سنین و تعداد متفاوت مناسب است. برای مثال هنگام عکاسی در فضای باز می‌توانید از سوژه‌های عکاسی خود بخواهید کنار یکدیگر بنشینند و سپس از آنها عکس بگیرید. به همین سادگی.

عکسبرداری از پشت

عکسبرداری از پشت

در این ژست ابتدا یک منظره زیبا و چشم نواز انتخاب کنید. سپس مانند مورد قبل از خواهران بخواهید پشت به پشت کنار یکدیگر بنشینند و از آنها عکس بگیرید. قرار گرفتن خواهران کنار یکدیگر در یک قاب القا کننده صمیمیت و نشان دهنده لذت بردن آنها است. برای بهتر شدن این تصاویر بهتر است از پس زمینه‌ایی خاص و مورد علاقه سوژه‌های عکاسی استفاده کنید.

استفاده از لباس‌های هماهنگ

استفاده از لباس‌های هماهنگ

یکی از ایده‌های دیگر پوشیدن لباس‌هایی با تناژ رنگی ست به جای استفاده از لباس‌هایی با سبک کلاسیک است. لزومی ندارد لباس شما کاملا شبیه یکدیگر باشد اما می‌توانید تناژ رنگی را انتخاب کنید که نشان دهنده صمیمیت و رابطه خواهرانه باشد. برای مثال می‌توان رنگ شومیز یکی از خواهران با رنگ دامن خواهر دیگر ست باشد. نکته قابل توجه در مورد این ژست این است که از این ایده می‌توان به عنوان ایده آتلیه کودک نیز استفاده نمود.

عکاسی در آشپزخانه منزل

عکاسی در آشپزخانه منزل

آشپزخانه محلی است که بسیاری از جادویی‌ترین و فوق العاده‌ترین خاطرات خانوادگی در آن اتفاق می‌افتد. آشپزی خواهران با یکدیگر هم یکی از این لحظات سرگرم کننده و نشان دهنده هماهنگی واقعی است. حتی اگر خواهران به طور کامل با یکدیگر هماهنگ نبودند گرفتن عکس‌هایی در حال تعامل آنها نیز عالی خواهد بود. توجه داشته باشید از آنجا که تمامی اعضای خانواده در آشپزخانه دور هم جمع می‌شوند، می‌توان از آشپزخانه برای عکاسی پرتره خانوادگی نیز استفاده نمایید.

عکاسی با حیوان خانگی

عکاسی با حیوان خانگی

حیوانات خانگی هم یکی از اعضای دوست داشتنی خانواده محسوب می‌شوند. اکثر افراد حیوانات خانگی را دوست دارند و به آنها عشق می‌ورزند. از این رو قرار دادن آنها در عکاسی خواهرانه ایده عالی می‌باشد. می‌توانید از سوژه‌های عکاسی بخواهید تا با حیوان مورد علاقه‌شان عکس بگیرند یا زمانی که در حال بازی با آنها هستند آن لحظه را ثبت کنند.

عکاسی از دید بالا

عکاسی از دید بالا

عکاسی از زاویه بالا یکی از ایده‌های عکس خواهرانه است که مناسب تمامی خواهران در هر سنی و حتی مناسب عکاسی کودک است. برای عکاسی با این ژست می‌توان از مناظر مختلفی مانند باغ، پارک، چمن و … استفاده نمود. فقط کافیست از خواهران بخواهید روی زمین دراز بکشند و سپس از بالا از آنها عکس بگیرید. نحوه قرار گرفتن هر یک از آنها می‌تواند در یک جهت یا مخالف یکدیگر باشد. هنگامی که آنها در موقعیت مناسب قرار گرفتند از آنها بخواهید به یک زاویه مناسب نگاه کنند.

عکاسی خواهرانه به صورت درگوشی

خواهران جز افرادی محسوب می‌شوند که نزدیکترین و صمیمی‌ترین ارتباطات را با یکدیگر دارند. از این رو در اکثر اوقات آنها محرمانه‌ترین رازهای خود را به یکدیگر می‌گویند. این نکته‌ایی است که می‌توانید در عکاسی خواهرانه از آن استفاده نمایید.

عکاسی در هنگام راه رفتن در کنار هم

وقتی دوربین پشت سوژه‌های عکاسی قرار بگیرد آنها به دوربین توجه نخواهند کرد. در نتیجه می‌توان طبیعی‌ترین لحظات را خلق کرد. آنها می‌توانند با فاصله زیاد یا کم جلوی دوربین راه بروند، دست یکدیگر را بگیرند، آرام بدوند و … . ثبت این لحظه تاثیرگذار اثر ارزشمندی را به ارمغان خواهد آورد.

عکاسی خواهرانه به صورت پیگ بک (Piggyback)

عکاسی خواهرانه به صورت پیگ بک (Piggyback)

یک روش عالی برای اضافه کردن کمی سرگرمی و فان به پروسه عکاسی خواهران این است که از ژست پیگ بک استفاده نمایید. به این صورت که یکی از خواهران روی دوش خواهر دیگر سوار شود. این ایده عکاسی مناسب تمامی سنین است. الهام گرفتن از این ایده‌ها برای عکاسی علاوه بر ایجاد سرگرمی و بازیگوشی، معنای عمیق‌تری نیز به عکس می‌دهد. در این روش باید خواهران بزرگتر از خواهر یا برادر کوچکتر خود مراقبت کنند. البته توجه داشته باشید بهترین سن برای عکاسی از کودک با این ایده زمانی است که سوژه‌های عکاسی به اندازه کافی بزرگ باشند که مطمئن شوید به آنها آسیبی وارد نمی‌شود.

نشستن در کنار هم به صورت شانه به شانه

نشستن در کنار هم به صورت شانه به شانه

نشستن  در کنار هم به صورت شانه به شانه یا پشت به پشت احتمالا عجیب و ساده به نظر می‌رسد. اما این ایده روش دیگری برای معنای عمیق‌تری بخشیدن به ایده‌های عکاسی شما است. توجه داشته باشید پشت به پشت نشستن سوژه‌های عکاسی نشان دهنده حمایت آنها از یکدیگر است. همچنین این ژست با شروع عکاسی باعث آرامش آنها می‌شود. در نتیجه عکس‌های شگفت انگیزی خواهید داشت.

خندیدن در عکاسی خواهرانه

خندیدن در عکاسی خواهرانه

به دلیل صمیمیت بین خواهران، آنها فراز و نشیب‌های زندگی‌شان را در کنار یکدیگر می‌گذرانند. حال خوب و خنده همان چیزی است که باعث اتحاد و نگهداشتن آنها در کنار یکدیگر می‌شود. لحظه‌های خنده و شادی لحظات واقعی نمایانگر قدرت است. تکنیک خاص و عجیبی برای خنداندن سوژه‌ها نیست فقط کافیست آنها کنار یکدیگر بنشینند و شادی‌هایشان را با یکدیگر تقسیم کنند. خندیدن خواهر و برادرهای جوان بسیار قابل ستایش است. در نتیجه اثری ستودنی نیز حاصل خواهد شد. این در حالیست که وقتی این ایده با خواهر و برادرهای بزرگتر صورت بگیرد، عکس معنا و عمق بیشتری خواهد داشت.

نورپردازی در عکاسی خواهرانه

نورپردازی در عکاسی خواهرانه

ممکن است نوجوانان ممکن از برخی از ایده‌های معمولی عکس خواهرانه لذت نبرند و آنها را دوست نداشته باشند. حتی ممکن است به ست کردن لباس‌ها یا کارهایشان هم علاقمند نباشند. در عوض می‌توانید با استفاده از نورپردازی مناسب با حال و هوایشان تصاویر زیبایی ثبت نمایید. فرقی ندارد عکاسی در منزل، فضای باز یا آتلیه باشید با نورپردازی مناسب می‌توانید محیطی را به وجود آورید که در آن احساس راحتی داشته باشند. سوژه‌های عکاسی می‌توانند مانند یک نوجوان بداخلاق ژست بگیرند ولی شما همچنان می‌توانید عکس‌های بی نظیری بگیرید.

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم خواهران یکی از قوی‌ترین و در عین حال زیباترین روابط را در خانواده دارند. با این وجود ثبت و نشان دادن این پیوند در دوربین کمی دشوار است. با رعایت نکات و استفاده از ایده‌های گفته شده می‌توانید لحظات جادویی را بدون در نظر گرفتن سن و تعداد خواهران ثبت کنید. می‌توانید از ژست‌های مناسب آتلیه یا مناظر طبیعی استفاده کنید. رویکرد شما مهم نیست. چرا که این ایده‌های عکس به شما کمک خواهند کرد تا بهترین تصاویر را خلق نمایید. امیدواریم این ایده‌های عکاسی خواهرانه به شما کمک کند تا تصاویری ارزشمند و خاطره انگیز را ثبت نمایید.

سؤالات متداول

۱. بهترین ژست عکس خواهرانه چگونه است؟ بهترین عکس‌های خواهرانه زمانی ثبت می‌شوند که بتوان شیطنت، صمیمیت و شادی‌های خواهرانه را به طور کاملا طبیعی به تصویر کشید. ۲. چطور باید بهترین ژست عکس خواهرانه را یاد گرفت؟ برای گرفتن بهترین ژست عکس خواهرانه فقط کافی است بهترین لوکیشن‌های را بیابید و سپس زاویه مناسب با اندام‌تان را تنظیم نمایید. هنگام گرفتن عکس‌های خواهرانه می‌توانید دکوراسیون محیط مورد نظر را تزیین نمایید. علاوه بر این استفاده از اکسسوری‌ها نیز باعث دستیابی به عکس‌های شیک و خاطره‌انگیز می‌شود. ۳. بهترین لوکیشن برای عکاسی خواهرانه کجاست؟ معمولا برای گرفتن عکس‌های خواهرانه می‌توان از محل‌های مختلفی مانند لب دریا، باغ، پارک، حیاط، آشپزخانه و … استفاده نمود. ۴. چگونه می‌توان هنگام عکاسی خواهرانه اضطراب را مدیریت کرد؟ به دلیل اینکه دخترها حساس‌تر و جزئی‌­نگرتر هستند، ممکن است هنگام گرفتن عکس دچار اضطراب و تنش شوند. بنابراین لازم است با گرفتن برخی ژست‌ها مانند قرار دادن دستان در جیب یا گرفتن دستان یکدیگر، میزان اضطراب را کم نمود تا در عکس مشخص نشود. علاوه بر این توجه داشته باشید که پیشنهاد ژست‌­های بی ­مورد نه تنها کلافه کننده است بلکه باعث افزایش اضطراب نیز می‌شود. در واقع ژست عکاسی باید دربردارنده مفهوم خاصی باشد. بنابراین بهتر است از قبل تمام پروسه عکاسی را برنامه ریزی کرد. ۵. نکات مهم هنگام گرفتن عکس‌های خواهرانه شامل چه چیزهایی می‌شوند؟ هنگام انجام عکاسی خواهرانه، درست مانند انواع عکاسی‌ها، لازم است به برخی نکات توجه نمود.
  • زاویه مناسب: بدون تردید عکس‌های نیم رخ از یک سمت بهتر از سمت دیگر چهره می‌باشند. فقط کافیست بهترین زاویه صورت را بیابید.
  • روایت تصویر: قبل از توجه به برخی نکات مانند ترکیب، کادربندی، نورپردازی و … ابتدا باید مشخص کنید هدف شما از عکاسی چیست. به عبارت دیگر قصد شما از گرفتن عکس خواهرانه نشان دادن چه چیزی است.
  • میزان روشنایی و نور: اگر نور محیط مناسب و به قدر کافی نباشد عکس‌هایی که می‌گیرید از وضوح پایینی برخوردار خواهند بود.
  • بک گراند: بهترین بک گراند نوع ساده آن است. چرا که بکارگیری بک گراند شلوغ باعث می‌شود تمرکز از سوژه‌های اصلی  دور شود. در نتیجه تصویر زیبایی نخواهید داشت.