ایده آتلیه کودک

عکاسی کودک و نوزاد بی نهایت لذت بخش، بی‌نظیر و در عین حال پر از چالش و پیچیدگی می‌باشد. دنیای زیبای کودکان عجیب و ناشناخته است. بهترین روش برای ثبت این دنیای شیرین و ناشناخته عکاسی از آنهاست. به همین دلیل بسیاری از افراد با مراجعه به آتلیه عکاسی این لحظات را ماندگار می‌کنند. با این وجود ممکن است والدین از متفاوت‌ترین ایده‌ آتلیه کودک بی‌خبر باشند و یا حتی ندانند بهترین سن برای عکاسی از کودک چه زمانی است. از این رو قصد داریم در این مقاله به روز‌ترین و زیباترین ایده آتلیه کودک را معرفی کنیم.

ایده‌های جالب برای آتلیه کودک

ایده‌های جالب برای آتلیه کودک

۱. مطمئن شوید جلسه عکاسی سرگرم کننده است.

سرگرم بودن کودک قطعا یکی از مهم‌ترین موارد است. زیرا زمانی که مشغول هستند و از کاری که انجام می‌دهند لذت می‌برند به راحتی می‌توان لبخند زیبایشان را به تصویر کشید. رعایت این نکته به ویژه برای جلسات عکاسی نوزاد بسیار کارایی دارد. چگونگی لذت بخش کردن جلسه به سن و نوع شخصیت کودک بسته است. از عکاسی به سن و شخصیت بچه ها بستگی دارد. پس از شناخت روحیه کودک می‌توانید جلسات عکاسی را در شرایطی برگزار کنید که کودک از آن لذت ببرد یا از وسایل و بازی‌هایی استفاده کنید که فرزندتان را سرگرم نماید.

۲. برنامه ریزی و استایل بی نظیر

اگر سن کودکان به گونه‌ایی است که می‌توان به آنها آموزش داد، می‌توانید ایده و استایل‌های جذابی را به آنها آموزش دهید. هماهنگی و برنامه‌ریزی درست و دقیق تصاویری خلاقانه، جذاب و منحصر به فرد خلق می‌کند.

۳. کودکان را به حال خودشان بگذارید

به آنها امر و نهی نکنید و اجازه دهید آزادانه به کار مورد علاقه خود مشغول شوند. بگذارید تمام احساسات و شیطنت‌های خود را بروز دهند.

آتلیه عکس کودک

آتلیه عکس کودک - ایده آتلیه کودک

اگرچه عکاسی کودک کاری لذت بخش است اما پر از چالش‌های مختلف می‌باشد و به صبوری زیادی نیاز دارد. فضای و تم آتلیه نوزاد یا کودک باید به نحوی طراحی شده باشند تا فرزندان شما احساس آرامش و راحتی داشته باشند. به عبارتی کودکان باید به گونه‌ایی با محیط خو بگیرند که بتوانند احساسات و خوشحالیشان را نشان دهند. عکاسی از کودکان در حالت طبیعی یکی از زیباترین تصاویر را به ارمغان می‌آورد. بهترین آتلیه عکس کودک باید تمام امکانات مورد نیاز عکاسی را داشته باشد تا جلسه عکاسی به خوبی پیش رود.

نکات قابل توجه برای آتلیه عکس کودک

نکات قابل توجه برای آتلیه عکس کودک - ایده آتلیه کودک

 • آتلیه‌ای را انتخاب نمایید که نمونه کارهایش را دیده باشید و دارای سابقه درخشانی باشد.
 • ضروری است قبل از انتخاب آتلیه و جلسه عکاسی با کودک‌تان به آتلیه بروید. در این صورت علاوه بر آشنا شدن با محیط و عکاس، فرزندتان نیز با محیط ارتباط برقرار می‌کند.
 • از همان ابتدا به طور واضح درباره شرایط و هزینه صحبت کنید.
 • از قبل جدیدترین ژست‌های عکس را انتخاب نمایید و مطمئن شوید که آتلیه امکانات لازم برای اجرای ایده‌ها را داشته باشد.
 • قبل از جلسه عکاسی تحقیق کنید ببینید آتلیه انتخابی شما وسایل تزیینی مورد نیاز شما را دارد. در صورت موجود نداشتن خودتان وسایل را آماده نمایید.

نکته مهم: فراموش نکنید قبل از شروع جلسات عکاسی حتما لباس مناسب آتلیه کودک را مدنظر قرار دهید.

عکاسی در آتلیه یا خانه؟

عکاسی در آتلیه یا خانه؟ - ایده آتلیه کودک

عکاسی در آتلیه یا عکاسی در خانه معایب و مزایایی دارند.

از آنجا که کودک با محیط خانه آشنایی و احساس آرامش و امنیت دارد و طبیعتا عکاسی در خانه راحت‌تر و در زمان کمتری انجام می‌شود. با این وجود برای داشتن تصاویر زیبا قطعا به دوربین‌های عکاسی حرفه‌ایی، نورپردازی مناسب و سایر تجهیزات نیاز است. در مقابل آتلیه عکاسی از عکاسان حرفه‌ایی و تجهیزات متنوع استفاده می‌کنند اما ممکن است کودک احساس ناراحتی داشته باشد.

مدل‌های مختلف عکس کودک با ژست طبیعی

مدل‌های مختلف عکس کودک با ژست طبیعی - ایده آتلیه کودک

۱. عکاسی از حالات طبیعی و واقعی

اگر کودک شما خوشحال، ناراحت، گریان و … است در همان لحظه از او عکس بگیرید زیرا تمام این حالات در زندگی واقعی وجود دارد و قصد ظاهرسازی نداریم.

۲. از جزئیات عکس بگیرید

از جزئیات هر چند کوچک عکس بگیرید. عکاسی از پاها، دست‌ها، گوش‌ها و … با جزئیات کامل و به صورت مینیاتوری زیبا و شیک است. برای مثال می‌توان دست یا پای کودک را کنار دست یا پای والدین قرار داد تا تضاد ایجاد شده بهتر نمایان شود.

منتظر فرا رسیدن لحظه بی نقصی نباشید. عکاسی از اخم، خمیازه، دهان و … بهترین فرصت برای عکاسی است.

۳. دنیای کودک را به تصویر بکشید.

از تمام مکان‌ها و وسایل کودک در برهه‌های مختلف زمانی عکس بگیرید. همه وسایل کوچکی که کودک‌تان به آنها علاقه دارد از وسایل بازی حمام مانند اردک پلاستیکی، بطری گرفته تا کفش او عکس بگیرید. این عکس‌ها خاطرات شیرینی را به یادگار می‌گذارد.

۴. نشان دادن عشق

از احساسات و شیفتگی بقیه افراد خانواده به کودک‌تان عکس بگیرید. چیزی زیباتر از نگاه‌های محبت آمیز اعضای خانواده به کودک نیست.

ایده‌های خلاقانه برای عکاسی کودک

ایده‌های خلاقانه برای عکاسی کودک - ایده آتلیه کودک

هنگام عکاسی از فرزندتان در خانه یا آتلیه می‌توانید از اسباب بازی‌ها و وسایل جذاب مانند دستگاه حباب ساز، بادکنک‌ها، آینه و … استفاده نمایید. همچنین می‌توانید لباس‌های متفاوت و جذاب و یا لباس‌های مرتبط با مشاغل را به کودک‌تان بپوشانید. می‌توان با استفاده از مواد خوراکی به خصوص میوه‌ها و سبزیجات به عکس‌ها جلوه ویژه‌ایی داد. عکاسی با حیوانات و گل و گیاه نیز فرصتی برای ثبت عکسی خلاقانه را به وجود می‌آورد.

ژست عکاسی کودک همراه با خانواده

ژست عکاسی کودک همراه با خانواده - ایده آتلیه کودک

وجود حداقل یک عکس خانوادگی در هر خانه‌ایی جز ضروریات است. ژست‌های مختلفی برای عکاسی از کودک با خانواده در آتلیه، خانه یا فضای باز وجود دارد. ایده آتلیه کودک برای عکس‌های خانوادگی عبارتند از:

 • ست کردن لباس خانوادگی
 • کودک و خانواده در یک قاب
 • ژست عکس خانوادگی سیاه و سفید
 • بوسیدن کودک به طور همزمان
 • و…

ایده‌های عکس ماهگرد کودک

ایده‌های عکس ماهگرد کودک - ایده آتلیه کودک

همه والدین دوست دارند از بزرگ شدن فرزندشان و تمام لحظات کودکی آنها خاطره‌ای ماندگار داشته باشند. یکی از روش‌های ثبت این لحظات عکس گرفتن از ماهگرد کودک است. در ادامه برخی از ایده‌های عکس ماهگرد کودک را معرفی می‌کنیم:

 • عکس گرفتن با خواهر و برادر
 • عکس در مهمانی
 • عکس روی نیمکت پارک
 • عکس در محیطی پر از بادکنک
 • عکس با تاجی از گل
 • و ….

هزاران هزار ایده آتلیه کودک وجود دارد که به شما کمک می‌کند زیباترین و دلچسب‌ترین لحظات را ثبت کنید.

نتیجه گیری

برای ثبت لحظه لحظه بزرگ شدن فرزندتان ایده‌های بی نهایتی وجود دارد. ما در این مقاله به طور مختصر برخی از ایده‌های آتلیه کودک را بررسی کردیم. جهت مشاهده ایده‌های بیشتر و آگاهی از قیمت‌ها و پک‌های تخفیفی به سایت studio-sky.com مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *