عکاسان حرفه‌ای خانم و آقای آسمان در طول یک دهه اخیر با تجربه عکاسی از بیش از سی هزار کودک در سنین مختلف، بیشترین شناخت را برای ارتباط با کودکان دارند. از هر خانواده، طی دو و نیم ساعت زمان اختصاصی، عکاسان ما تصاویری چشم نواز و دلنشین را از آن‌ها ثبت می‌کنند تا آنها با دیدن این تصاویر در گذر زمان، همچنان لبخند بر لبان‌شان سبز شود.

تجربه ده سال عکاسی از بیش از سی هزار کودک در سنین مختلف در آتلیه عکاسی کودک آسمان

تجربه ده سال عکاسی از بیش از سی هزار کودک در سنین مختلف در آتلیه عکاسی کودک آسمان

عکاسان حرفه‌ای خانم و آقای آسمان در طول این ده سال عکاسی از سی هزار کودک در سنین مختلف، بیشترین شناخت را برای ارتباط با کودکان دارند. در کنار هر خانواده، طی دو و نیم ساعت زمان اختصاصی، عکاسان ما تصاویری چشم نواز و دلنشین را از آن‌ها ثبت می­کنند تا بعد از سال‌ها با دیدن این تصاویر همچنان لبخند بر لبان‌شان سبز شود.

دو سالن اختصاصی کودک

آتلیه کودک آسمان دارای دو سالن اختصاصی برای عکاسی از کودکان چند ماهه تا 2 ساله و کودکان بالای دوسال است. این سالن­ ها با فضایی پاکیزه، شرایطی ایده­ آل برای حضور کودکان پر انرژی و بازیگوش شما را فراهم می­ کنند. در هر یک از سالن‌ها وسایل استفاده شده در هر نوبت عکاسی و پس از هربار استفاده، به طور کامل نظافت و استریل می‌شوند.

زمان اختصاصی 2 ساعت و نیم برای عکاسی از هر کودک

برخی اوقات خانواده ها نگران عدم همکاری کودک در سالن عکاسی و کمبود وقت برای عکاسی هستند. آتلیه آسمان به‌دلیل غیر قابل پیش‌بینی نبودن هر کودک و احتمال بی قراری آنها، زمانی سه ساعته را در اختیار هر خانواده قرار می‌دهد تا در زمان کافی و به دور از هرگونه استرس، خاطراتی خوب از حضورشان در آتلیه را تجربه کنند.

خلاقیت بالا در کادربندی و ژست عکاسی کودک

عکاسان ما با ثبت تصاویر متنوع و زیبا، در کادرها و قاب‌های خلاقانه، از تصاویر نمای باز تا پرتره‌های بسته، صفحات آلبوم عکس کودکان شما را یکی‌یکی پر می‌کنند. تنوعی از کادرها، ژست­ها، دکورها، اشک­ها، لبخندها، شیطنت‌ها و بسیاری لحظه‌های ماندگار دیگر و تصاویری که خیلی از اوقات با ادیت های به خصوص طراحان آسمان، جلوه ای بدیع پیدا می کنند.

حضور همزمان دو عکاس حرفه ­ای، با حوصله و با تجربه

در هر نوبت عکاسی و در هر سالن، هم‌زمان دو عکاس با تجربه و پرانرژی خانم و آقا از خانواده‌های گرامی و کوچولوهای قشنگ‌شان عکاسی می­ کنند. سرعت عمل بالا در عین دقت، از ویژگی­ های بارز عکاسان توانمند آسمان است که ضمن دقت در تمامی مسائل فنی، نورپردازی و کادربندی، بدون این‌ که لحظه ­ای از دیدشان پنهان بماند، می توانند لحظات جذابی را از کودکان مختلف شکار کنند. همچنین باید گفت که از دیگر شاخصه های بارز عکاسان آسمان، علاقه فراوان آنها به کودک و تجربه بالا در ارتباط با آنها است.

تنوع بالای دکور متناسب با سنین مختلف در عکاسی کودک

در آتلیه کودک آسمان از هر کودک در نماهای ساده و یا در دکورهای چیدمان شده که توسط تیم هنری و خود عکاسان طراحی شده، عکاسی می‌شود و هر خانواده می‌تواند پیش از عکاسی دکورهای مد نظر خود را از میان چند صد نمونه انتخاب کند. دکورهای گوناگون مانند جشن تولد، میزانسن­ های زیبا برای مناسبت‌های خاص، دکورهای ساده، مینیمال و تنوع بالایی از دکورهای زیبا و جذاب دیگر که متناسب با سن به‌خصوص هرکودک طراحی و اجرا شده است.

استفاده از تجهیزات نورپردازی سریع و ایمن

شکار هر لحظه و از دست ندادن لحظه‌های خاص در عکاسی، نیازمند عکاس و ابزار حرفه‌ای است. عکاسان ما با استفاده از فلاش‌های D1 Air Profoto که سرعت شارژ بسیار بالایی دارند، هیچ لحظه ه­ای را از دست نمی ­دهند. این فلاش که یکی از برترین برندهای حال حاضر صنعت عکاسی استودیویی به حساب می­ آید، داری فیلتری ایمن در خروجی نور است که با کمک  سافت باکس­ های بزرگ، نوری بسیار نرم و خالی از طیف فرابنفش را برای عکاسی در اختیار ما می­ گذارد که با هر مقیاسی برای کودکان ما کاملا ایمن هستند.

تمام پدر و مادرها دوست دارند لحظه لحظه بزرگ شدن کودکان‌شان را ثبت کنند. آنها عاشق دیدن چهره شاد و لبخند زیبای فرزندانشان می‌باشند. چه چیزی بهتر از عکاسی می‌تواند لبخند آنها و لحظه‌های به یاد ماندنی را برای همیشه ثبت کند؟

با وجود اینکه عکاسی کودک بسیار لذت‌بخش و سرگرم کننده است اما در واقع بسیار چالش برانگیز و در برخی اوقات دشوار است. بنابراین به احتمال زیاد هنگام عکس گرفتن از کودکان یا نوزادان با مشکل روبرو می‌شوید. زیرا معمولا کودکان قرار گرفتن جلوی دوربین و ژست گرفتن را دوست ندارند و از بی‌حرکت ماندن بیزار هستند. با وجود تمام چالش‌ها دلیلی برای نگرانی وجود ندارد با کمک گرفتن از یک عکاس کودک حرفه‌ای می‌توانید زیباترین لحظات را ثبت کنید. در ادامه درباره نکات ضروری عکاسی از کودک و اهمیت صحبت درباره‌ی آن و بهترین آتلیه کودک را به شما معرفی می‌کنیم.

درباره عکاسی کودک

دوران کودکی زمان تعیین کننده شخصیت، دیدگاه و سوگیری افراد می‌باشد. کودکان در این دوران برای اولین بار تجربه مدرسه رفتن و دوست پیدا کردن را کسب می‌کنند. به علاوه طبق تحقیقات علمی حافظه تا تقریبا ۴ سالگی خاطرات واضحی را ثبت نمی‌کند. از این رو با عکاسی از نوزاد و کودک‌تان می‌توانید این لحظات را به وضوح ثبت کنید.

حتی از بعد روانشناسی نیز بر اهمیت عکاسی نوزاد و عکاسی کودک تاکید شده است. ضرورت ثبت این خاطرات شیرین از بعد روانشناسی عبارت است از:

 • افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس
 • القای حس با ارزش بودن به کودک
 • ایجاد احساس امنیت
 • آموزش برقراری روابط اجتماعی به کودک

بهترین ژست برای عکاسی کودک

برای عکاسی در منزل و عکاسی در آتلیه کودک، ژست‌های بسیار متنوعی برای وجود دارد. اما در این مقاله ۸ مورد از بهترین ژست برای عکاسی کودک را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

۱. دراز کشیدن روی شکم

این روش ژستی ساده اما در عین حال بسیار رایج و موثر است. به راحتی کودک‌تان روی شکم دراز می‌کشد، سپس سرش را روی بازوهایش یا بین دستانش می‌گذارد. این ژست را می‌توانید حتی برای نوزادان نیز استفاده کنید.

اگر کودک‌تان از انجام این کار امتناع کرد حتما خودتان هم با او دراز بکشید تا احساس امنیت و راحتی داشته باشد.

۲. نگاه کردن به سمت شانه

یک ژست زیبای دیگر اینگونه است که کمی از کودک‌تان فاصله بگیرید تا با چرخاندن سر از بالای شانه به شما نگاه کند. حتی می‌توانید هنگامی که از کودک‌تان دور می‌شوید، نام او را صدا بزنید یا از کلمه‌ایی خنده دار استفاده کنید. قطعا کودک‌تان بدون درنگ به سمت شما نگاه می‌کند.

۳. پریدن

ژست پریدن برای کودکان بسیار لذت‌بخش و سرگرم کننده است. این ژست را می‌توانید در فضای آزاد مانند پریدن از روی تکه سنگی یا در داخل منزل مانند پریدن روی تخت انجام دهید. اگر فضای عکاسی امن است می‌توانید کمی خود را به بالا پرتاب کنید.

اگر تمایل دارید پرش در عکس هیجان انگیز‌تر به نظر برسد، از زاویه پایین عکس بگیرید. زیرا عکاسی با زاویه کمتر باعث می‌شود ارتفاع پرش در عکس بیشتر جلوه کند.

۴. عکاسی از سر

معمولا عکس‌های کلاسیک بیشترین طرفدار را دارند. برای مثال عکاسی در حال لبخند زدن، خندیدن و غیره. به سادگی از کودک‌تان در این حالت‌ها عکس بگیرید. توجه داشته باشید که چهره زیبا و بامزه آنها در مرکز قرار گرفته باشد.

۵. بازی

اگر می‌خواهید عکس‌ کودک‌تان طبیعی به نظر برسد می‌توانید هنگام عکاسی آنها را سرگرم بازی کنید. برای مثال وسیله بازی به او بدهید تا مشغول بازی شود و فراموش کند که در جلسه عکاسی است. در این صورت می‌توانید به راحتی لبخند بی‌نظیر فرزندتان را ثبت کنید.

ایده‌های مختلف برای عکاسی از کودک

با استفاده از این ایده‌ها در عکاسی کودک نه تنها از ژست و ایده‌های تکراری و خسته کننده راحت می‌شوید بلکه این ایده‌ها کودکان را به عکاسی علاقه‌مند می‌کنند و ترس آنها از قرار گرفتن جلو دوربین از بین می‌برند.

 • استفاده از حیوانات
 • روی تاپ
 • در حال چیدن گل
 • در حال چرخیدن به دور خود
 • استفاده از حباب‌ساز
 • فوت کردن قاصدک
 • استفاده از شکوفه‌های بهاری
 • استفاده از پولک و اکلیل
 • در حال ریزش برگ‌ها
 • در حال خمیازه کشیدن و چرت زدن
 • فوکوس بر روی چشم‌ها
 • استفاده از حمام شیر
 • عکاسی به صورت مدلینگ
 • در حال بازی با اردک یا دیگر پرنده‌ها
 • استفاده از چراغ‌های ریسه‌ای
 • در ساحل

نکات عکاسی کودک

با رعایت نکاتی هنگام عکاسی از کودک، می‌توانید بسیاری از چالش‌ها را کاهش داده و عکس‌هایی با کیفیت بالا بگیرید. در این بخش برخی از ضروری‌ترین نکات عکاسی کودک و عکاسی نوزاد را بیان می‌کنیم.

۱. مطابق میل آنها عمل کنید.

بگذارید کودک‌تان همه محیط عکاسی را بگردد. سپس در هر مکانی که دوست دارد برای عکاسی بایستد. همچنین می‌توانید هنگام پرسه زدن کودک‌تان از لبخندها و کارهای بامزه او عکس بگیرید.

۲. همه چیز فقط لبخند کودک نیست.

کودک خود را مجبور به لبخند زدن نکنید. اجازه دهید خود کودک انتخاب کند که به چه شکلی می‌خواهد عکس بگیرد. از او بپرسید که به چه چیزی فکر می‌کند و او را در ژست گرفتن راهنمایی کنید.

۳. اجازه دهید احساس راحتی کنند.

به کودک فرصت دهید تا با محیط آشنا شود و احساس راحتی و آرامش داشته باشد. نباید در عکاسی عجله کنید زیرا این کار باعث ایجاد اضطراب در کودک شما می‌شود. هیچ اجباری نیست که عکاسی پرتره را در استودیو انجام دهید، می‌توانید در هر محیطی که کودک شما راحت‌تر است از او عکس بگیرید، برای مثال پارک، ساحل، زمین بازی و … .

۴. معصومیت کودک را به تصویر بکشید.

کلمه معصومیت با کودکان تعریف می‌شود. از این ویژگی عکس بگیرید. کودک‌تان را به حال خود بگذارید و اجازه دهید در افکار خود غرق شود سپس این لحظه ناب را برای همیشه ماندگار کنید.

۵. همتراز با کودک عکس بگیرید.

ممکن است برای ساخت کلیپ در ارتفاعی بالاتر یا پایین‌تر از جایگاه کودک عکس بگیرید. اما در مواقع دیگر بهتر است برای داشتن عکسی زیبا و طبیعی بهتر است در موازات چشم کودک قرار داشته باشید. شاید نیاز باشد روی زمین بخوابید، بنشینید، بچرخید و … با این وجود عکاسی در حالت موازات با چشمان کودک ارزش دارد.

هزینه عکاسی از کودک

به طور کلی عوامل مختلفی بر هزینه عکاسی تاثیر دارد، خواه عکاسی بارداری باشد خواه عکاسی نوزاد و عکاسی کودک. این عوامل تاثیر گذار عبارتند از:

 • تعداد عکس‌های گرفته شده
 • تعداد جلسات و مدت زمان عکاسی
 • محیط عکاسی (در آتلیه، محیط‌های باز و …)
 • امکانات و تجهیزات آتلیه
 • ویرایش و روتوش عکس‌ها
 • هزینه آلبوم

نقش والدین در عکاسی کودک

حضور والدین در جلسات عکاسی بسیار موثر و ضروری است. زیرا باعث حس راحتی و آرام ماندن کودک می‌شوند. از این رو نه تنها در گرفتن عکس‌های زیبا و با کیفیت با عکاس همکاری می‌کنند بلکه پروسه عکاسی نیز با سرعت بیشتری پیش می‌رود. در این صورت کار عکاس راحت‌تر و مدت زمان عکاسی کوتاه می‌شود در نتیجه هزینه نیز کاهش می‌یابد.

عکاسی در فضای باز

کودکان روحیه‌ای جسور، سرزنده و ماجراجو دارند. به همین دلیل از عکاسی در فضاهای باز مانند باغ‌ها، پارک‌ها و … لذت می‌برند. از طرفی از آنجا که در فضای باز توجه‌شان به اطراف جلب و مشغول بازی می‌شوند با عکاس بیشتر همکاری می‌کنند.

همچنین عکاس در فضاهای باز می‌تواند از روشنایی طبیعی بالاترین بهره را ببرد.

نتیجه گیری

ثبت لحظات شیرین کودکان خواسته تمامی والدین است. به همین دلیل والدین همیشه تلاش می‌کنند عکس‌های زیبایی از فرزندشان بگیرند. اما این کار کمی دشوار است زیرا معمولا کودکان دوست ندارند جلو دوربین بیایند و به سختی ژست مناسبی می‌گیرند. هنگام عکاسی از کودکان به نکات بسیاری توجه کنید تا کودک احساس راحتی داشته باشد و پروسه عکاسی به خوبی طی شود. به همین دلیل یافتن آتلیه کودک با تجربه و حرفه‌ای اهمیت بسیار زیادی دارد.

آتلیه آسمان در سعادت آباد دارای سابقه‌ای درخشان در زمینه عکاسی از کودک می‌باشد که زیباترین لحظات ارزشمند شما را با بالاترین کیفیت ثبت می‌نماید. برای اطلاع از قیمت‌ها، پکیج‌های تخفیف‌دار، جایزه‌های ارزشمند و … به سایت آتلیه studio-sky.com مراجعه کنید.