عکاسی کودک

عکاسی کودک

عکاسان حرفه‌ای خانم و آقای آتلیه آسمان در یک دهه‌ی اخیر با ثبت تصویر بیش از سی هزار کودک در سنین مختلف، بیش‌ترین شناخت را در ارتباط با کودکان دارند. اختصاص دو ساعت زمان برای عکاسی از هر خانواده، این امکان را به عکاسان ما می‌دهد تا تصاویری چشم‌نواز و دل‌نشین را به ثبت برسانند تا مرور عکس‌ها، لبخند بر لبان خانواده‌ها سبز کند.

عکاسی کودک
سیستم دقیق و آموزش منظم

در استودیو آسمان تمامی مراحل عکاسی از کودکان (از رزرو وقت تا تحویل عکس)، طبق برنامه پیش می‌رود تا حتی یک دقیقه هم از وقت ارزشمند مشتریان گرامی بی‌دلیل گرفته نشود. مشتری‌مداری، برخورد مناسب و راهنمایی خانواده‌ها (از مرحله عکاسی تا انتخاب، ادیت و چاپ تصاویر)، اصول کاری ما را تشکیل می‌دهند؛ چراکه اعضای تیم ما با علاقه‌ی قلبی وارد دنیای عکاسی از کودکان شده‌اند. عکاسان آتلیه آسمان دوره‌های کارآموزی را که شامل مواردی مانند مباحث فنی و زیبایی‌شناسی و اصول برخورد و روانشناسی کودک می‌شود، طی کرده‌اند و دائما در حال به‌روزرسانی دانش خود در این زمینه‌ها هستند.

عکاسان حرفه ای و کارآزموده

گروه عکاسی استودیو آسمان، با سرعتی باور نکردنی دکورها را می‌چینند و تعویض می‌کنند تا حوصله‌ی فرزند نازنین شما سر نرود و انرژی‌اش کم نشود. این عکاسان حرفه‌ای، توجهی ویژه نسبت به نورپردازی دارند و با دقتی مثال‌زدنی، شدت و جهت نور را متناسب با دکور و چهره‌ی کودکان تنظیم می‌کنند. در آتلیه آسمان، امکان عکاسی از دوقلوهای دوست‌داشتنی یا ثبت تصویر چند کودک یا حضور خانواده در قاب تصویر وجود دارد. ما تعداد زیادی عکس از هر دکور و هر ژست را آماده می‌کنیم تا دست شما برای انتخاب تصویر باز باشد. ضمنا، از عکس‌های زیبای شما عزیزان، در آرشیوی مطمئن و استاندارد نگهداری می‌کنیم.

عکاسی کودک
چه اهمیتی دارد؟

زمان به‌شکلی خستگی‌ناپذیر در حال تاختن است و عمر آدمی چون باد می‌گذرد. چشم روی هم می‌گذاریم و فرزند دلبند خود را که تا دیروز چهار دست و پا راه می‌رفت، در لباس عروسی یا دامادی می‌بینیم. عکاسی کودک این هدف را دنبال می‌کند که تصاویری ماندگار از دوره‌های مختلف زندگی فرزند نازنین شما را به ثبت برساند تا بعدها که آلبوم عکس‌های خود را ورق زدید، قلب‌تان از شور و عشق زندگی که در رشد و تعالی جلوه پیدا می‌کند، لبریز شود. آنچه انسان را در کشاکش روزهای سخت زندگی سرپا نگه می‌دارد، امید به آینده است که خود ریشه در خوشی‌های گذشته دارد. روزگار کودکی، دوران خندیدن به اتفاقات پیرامون و فارغ بودن از غوغای جهان است. بنابراین تماشای تصویر شاد و سرخوش خودمان کمک می‌کند چراغ امید همیشه در دل‌مان زنده بماند و مانند سال‌های گذشته، از کشف جهان لذت ببریم.

گالری عکس کودک
عکاسی کودک
دلایل عکاسی از کودک

دوران کودکی زمانی تعیین کننده در شکل‌گیری شخصیت، دیدگاه و جهان‌بینی افراد است. کودکان در این دوران به مدرسه می‌روند و دوست پیدا کردن را تجربه می‌کنند. از طرفی تحقیقات علمی ثابت می‌کند تا پیش از 4 سالگی خاطرات واضحی در ذهن ما ثبت نمی‌شود. بنابراین عکاسی از نوزاد و کودک با ثبت تصویر این لحظات کمک می‌کند تصویر واضح‌تری را از این دوران به یاد داشته باشیم.
از بعد روانشناسی نیز بر اهمیت عکاسی نوزاد و عکاسی کودک تاکید شده است. ضرورت ثبت این خاطرات شیرین از بعد روانشناسی عبارتند از:
• افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس
• القای حس با ارزش بودن به کودک
• ایجاد حس امنیت
• آموزش برقراری روابط اجتماعی به کودک

عکاسی کودک
بهترین ژست برای عکاسی کودک

چه بخواهید در منزل از کودک خود عکاسی کنید و چه ترجیح بدهید این کار را در آتلیه به انجام برسانید، ژست‌های مختلفی پیش روی شماست که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.
۱. دراز کشیدن روی شکم
در این روش ساده، کودک‌تان روی شکم دراز می‌کشد، سپس سرش را روی بازوهایش یا بین دستانش می‌گذارد. اگر کودک‌تان از انجام این کار امتناع کرد حتما خودتان هم با او دراز بکشید تا احساس امنیت و راحتی داشته باشد.
۲. نگاه کردن به سمت شانه
از کودک‌تان کمی فاصله بگیرید تا با چرخاندن سر از بالای شانه به شما نگاه کند. حتی می‌توانید هنگامی که از او دور می‌شوید، نامش را صدا بزنید یا از کلمه‌ای خنده دار کمک بگیرید. قطعا کودک‌تان بدون درنگ به سمت شما نگاه می‌کند.
۳. پریدن
این ژست هیجان‌انگیز را می‌توانید در فضای آزاد مانند پریدن از روی سنگ یا در داخل منزل مانند پریدن روی تخت انجام دهید. اگر تمایل دارید ارتفاع پرش بیش‌تر جلوه‌گری کند، از زاویه پایین عکس بگیرید.
۴. عکاسی از سر
معمولا عکس‌های کلاسیک (مثلا تصویر خندیدن کودک) بیشترین طرفدار را دارند و شما می‌توانید به‌راحتی از کودک‌تان در این حالت‌ها عکس بگیرید. توجه داشته باشید که چهره زیبا و بامزه آنها در مرکز قرار گرفته باشد.
۵. بازی
اگر می‌خواهید عکس‌ کودک‌تان طبیعی به نظر برسد می‌توانید وسیله‌ای به او بدهید را تا سرگرم بازی شود.

عکاسی کودک
ایده هایی برای عکاسی از کودک

با استفاده از این ایده‌ها در عکاسی کودک نه تنها از ژست و ایده‌های تکراری و خسته کننده راحت می‌شوید بلکه این ایده‌ها، کودکان را به عکاسی علاقه‌مند می‌کنند و ترس آن‌ها از قرار گرفتن جلوی دوربین را از بین می‌برند.
• کمک گرفتن از حیوانات و پرندگان
• روی تاپ
• در حال چیدن گل
• در حال چرخیدن به دور خود
• استفاده از حباب‌ساز
• فوت کردن قاصدک
• استفاده از شکوفه‌های بهاری
• استفاده از پولک و اکلیل
• هنگام ریزش برگ‌ها
• در حال خمیازه کشیدن و چرت زدن
• فوکوس بر روی چشم‌ها
• عکاسی به صورت مدلینگ
• استفاده از چراغ‌های ریسه‌ای
• در ساحل

عکاسی کودک
نکات عکاسی کودک

در این بخش، برخی از ضروری‌ترین نکات عکاسی کودک را بیان می‌کنیم تا شما بتوانید عکس‌های باکیفیتی را از فرزند خود ثبت کنید.
۱. مطابق میل آنها عمل کنید
بگذارید کودک‌تان همه محیط عکاسی را بگردد. سپس در هر مکانی که دوست دارد برای عکاسی بایستد. همچنین می‌توانید هنگام پرسه زدن کودک‌تان از لبخندها و کارهای بامزه او عکس بگیرید.
۲. همه چیز فقط لبخند کودک نیست
کودک خود را مجبور به لبخند زدن نکنید. اجازه دهید خود کودک انتخاب کند که به چه شکلی می‌خواهد عکس بگیرد و شما فقط راهنمای او باشید.
۳. اجازه دهید احساس راحتی کنند
به کودک فرصت دهید تا با محیط آشنا شود و احساس راحتی و آرامش داشته باشد. نباید در عکاسی عجله کنید زیرا این کار باعث ایجاد اضطراب در کودک شما می‌شود. هیچ اجباری نیست که عکاسی پرتره را در استودیو انجام دهید، می‌توانید در هر محیطی که کودک شما راحت‌تر است از او عکس بگیرید، برای مثال پارک، ساحل، زمین بازی و … .
۴. معصومیت کودک را به تصویر بکشید
کودک‌تان را به حال خود بگذارید و اجازه دهید در افکار خود غرق شود سپس این لحظه ناب را برای همیشه ماندگار کنید.
۵. همتراز با کودک عکس بگیرید
ممکن است برای ساخت کلیپ در ارتفاعی بالاتر یا پایین‌تر از جایگاه کودک عکس بگیرید. اما در مواقع دیگر بهتر است برای داشتن عکسی زیبا و طبیعی بهتر است در موازات چشم کودک قرار داشته باشید.