عکاسی از خانم بادار

عکاسی از خانم بادار

لحظه‌های شیرین مادر شدن، بی‌تکرار و فراموش نشدنی هستند. آتلیه عکاسی بارداری آسمان با درک این موضوع و با تجربه‌ی بالایی که در طی این سال‌ها در زمینه عکاسی از خانم های باردار کسب کرده، ثبت این لحظات را به بهترین شکل برای مادران عزیز میسر می‌سازد. عکاسی و نورپردازی حرفه ای در کنار ژست دهی مناسب در لباس‌هایی زیبا، دقیقا آن چیزی است که می‌تواند تصویری ایده آل و متناسب با انتظارات خانم های باردار را پدید آورد.

عکاسی از خانم بادار
تنوع لباس و ژست عکاسی بارداری

خانواده‌هایی که برای عکاسی در دوران بارداری به استودیو آسمان مراجعه می‌کنند، از تنوع ایده‌ها و ژست‌ها شگفت‌زده می‌شوند. ما با ارائه‌ی روش‌های بدیع نورپردازی و ترکیب‌بندی‌های حساب‌شده، تصاویری کم‌نظیر را از این دوران خاص زندگی شما مادران گرامی به ثبت می‌رسانیم. ضمنا از آن‌جایی‌که تهیه لباس مناسب برای برخی خانواده‌ها دشوار است، خودمان نسبت به تهیه لباس فیت برای مادران باردار اقدام کرده‌ایم تا شما عزیزان از این نظر دچار دردسر نشوید. تنوع فوق‌العاده‌ی لباس‌های بارداری، دست‌تان را برای انتخاب گزینه‌ای که مطابق سلیقه‌ی شما باشد، باز می‌گذارد.

حفظ حریم خصوصی خانواده ها

حفظ حریم خصوصی مشتریان، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مدیریت استودیو آسمان محسوب می‌شود که این مسئله در مورد عکاسی بارداری که حساسیت روی آن کمی بیش‌تر است، با جدیت بیش‌تری مورد توجه قرار می‌گیرد. بنابراین چه در زمانی که در آتلیه و در سالنی مجزا مقابل دوربین ایستاده‌اید، چه پس از آن که عکس‌های شما ادیت و چاپ می‌شوند، از تصویر شما به بهترین شکل ممکن محافظت می‌گردد. تصاویر مربوط به بانوان باردار، فقط توسط همکاران خانم ما ویرایش می‌شوند و تنها مراجعه‌کنندگان خانم اجازه‌ی تماشای آن‌ها (جهت انتخاب تم و ژست) را دارند.

عکاسی در دوران بارداری
چه اهمیتی دارد؟

بارداری یکی از خاص‌ترین (اگر خاص‌ترین نباشد) دوره‌های زندگی خانم‌هاست که با تغییرات جسمانی و روانی مشخصی همراه می‌شود. بانوان در این مقطع حساس، مسئولیت فوق‌العاده سنگین مراقبت از فردی دیگر را بر عهده دارند که خود به او جان داده‌اند. برای ما که بسیاری از لحظات کم‌اهمیت‌تر زندگی‌مان را در قاب تصاویر مختلف ثبت کرده‌ایم، عجیب نیست اگر از دوران ناب بارداری خود عکسی به یادگار نداشته باشیم؟ مهم نیست چند سال داشته باشیم و حال و روزمان چگونه باشد، در هر حال ما فرزندان مادران خود هستیم و آن‌ها تا همیشه مادر ما می‌مانند. پسران و دختران‌مان نیز چنین درکی نسبت به ما دارند و پیوندی ناگسستنی را میان ما و خودشان احساس می‌کنند. حالا تصور کنید به تماشای تصویری از خودتان نشسته‌اید که اگرچه فرزند دلبندتان در آن حضور ندارد، اما وجود نازنینش کاملا احساس می‌شود. عکس دوران بارداری، عمق ارتباط عاطفی ما با فرزندمان را یادآوری می‌کند.

گالری عکس خانم باردار
عکاسی از خانم بادار
چرا باید از دوران بارداری خود عکاسی کنیم؟

دوران بارداری زمان خاصی در زندگی شما است. فقط طی چند ماه کوتاه یک فرد کوچک و جدید به خانواده شما ملحق می‌شود و اوضاع دیگر هرگز مثل قبل نخواهد بود. احتمالاً دیگر هرگز به اندازه‌ی این دوران، پر جنب و جوش، شاد و سرزنده‌ نخواهید بود، بنابراین فرصت فوق‌العاده‌ای برای عکاسی است و باید این حس و حالتان را ثبت کنید.
عکاسی بارداری یک روش خیره‌کننده برای ثبت این رویداد مهم زندگی است. عکس‌های بارداری شما پر از حس، برازنده و صمیمی خواهند بود و همچنین هیجان، دلهره و امیدهای شما را برای نوزاد جدیدتان کاملاً به تصویر می‌کشند. در این مطلب به بررسی تمامی ویژگی‌های عکاسی بارداری می‌پردازیم.
عکاسی بارداری به روش‌های مختلفی انجام می‌شود، چه در منزل و چه در آتلیه. ژست‌ها‌ی متنوعی برای عکاسی بارداری وجود دارد که معمولاً بیشتر آتلیه‌ها استفاده می‌کنند اما خلاقیت در ایجاد ژست های جدید که از سختی ها و شیرینی های دوران بارداری نکاهد می تواند کیفیت تصاویر بارداری را بیشتر کند. افراد با توجه به سلایق و اولویت‌های خود می‌توانند عکاسی در آتلیه یا منزل را انتخاب کنند که در پایین هر کدام از این دو را توضیح خواهیم داد.

عکاسی از خانم بادار
عکاسی بارداری در آتلیه بهتر است یا در منزل؟

عکاسی بارداری در آتلیه
آتلیه‌های بارداری از طریق گرفتن عکس‌های دوران بارداری می‌توانند خاطرات زیبایی از زمان بارداری را برای خانم‌ها و خانواده‌ی آنها رقم بزنند. بسیاری از آتلیه‌ها به روش‌های مختلف و با دیزاین‌های منحصربفرد به صورت تخصصی عکاسی بارداری را انجام می‌دهند. به همین دلیل، عکس‌های آتلیه حاملگی معمولاً از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به عکس‌های بارداری داخل منزل برخوردار هستند.
آتلیه‌ها معمولاً با توجه به شرایط جسمی خانم باردار در ابتدا به انتخاب لباس او می‌پردازند. از دیدگاه آتلیه‌ها، یک لباس جذاب‌ نه تنها می‌تواند مانع از بد جلوه دادن شکم مادر شود، بلکه شیرین‌تر و ماندگارترین لحظات را به ثبت می‌رساند.
بعد از لباس، آتلیه‌ها در گرفتن عکس‌های گوناگون طبق شرایط خانم‌های باردار نشستن یا ایستادن برای آنها دشوار است، مهارت و خلاقیت خاصی دارند و می‌توانند عکس‌های زیباتری را به ثبت برسانند.
عکاسی بارداری هم به صورت عکس تکی از مادر و هم در کنار همسر انجام شود. به همین دلیل بسیاری از آتلیه‌های عکاسی بارداری با استفاده از وسایل جانبی مثل لبا‌س‌های بچگانه و نورپردازی عکس‌های جذاب و حرفه‌ای را به ثبت می‌رسانند.
عکاسی بارداری در منزل
منزل شما جایی است که کودکتان در آن رشد کرده و بزرگ می‌شود. برای عکاسی بارداری شاید منزل شما مکان بهتری نسبت به آتلیه عکاسی باشد. در دوران بارداری می‌توان در بخش‌های گوناگون منزل و با حال و هوای صمیمی و راحت عکس گرفت تا تصاویر طبیعی‌تری از شما باقی بماند و حسِ آسودگی کنید.
اگرچه شاید عکاسی بارداری در منزل از لحاظ کیفیت عکاسی و نورپردازی و یا لباس و دیزاین ضعیف‌تر از عکاسی آتلیه بارداری باشد، ولی قطعاً می‌تواند خاطرات زیباتری را تداعی کند زیرا ساده و صمیمی‌تر است.

عکاسی از خانم بادار
اهمیت عکس دوران بارداری

اهمیت عکس دوران بارداری - عکاسی بارداریبدن شما در دوران بارداری تغییرات زیادی را تجربه خواهد کرد. اما بزرگترین تغییر، تبدیل آرام و زیبای شما از زن بودن به مادر شدن خواهد بود. تبریک می‌گوییم! شما حتماً باید این دوران خاص را خاطره‌انگیز کرده و آن را ثبت کنید. گرفتن عکس از دوران بارداری به دلایل زیر مهم است:
۱. اولین دلیل این است که خاطرات برای خودتان ثبت خواهد شد. بهتر است عکس‌هایی از دوران بارداری خود داشته باشید تا بتوانید از آنها استفاده کنید. اعطای زندگی یکی از شگفت‌انگیزترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. شما عکس‌های عروسی خود را دارید و باید عکس‌های دوران بارداری را نیز به عنوان بخشی از فصل زندگی‍تان در اختیار داشته باشید.
۲. احساس شگفت‌انگیزی خواهید داشت! چرا وقت نگذارید تا از خوش تیپ بودن، آرایش مو، آرایش صورت و یک جلسه عکاسی لذت ببرید و از درون احساس قدرت و زیبایی کنید.
۳. بهانه‌ای عالی برای داشتن عکس‌های خانوادگی است. اگر قبلاًصاحب فرزند شده‌اید، زمان فوق‌العاده ای است تا قبل از ورود عضو جدید، یک عکس خانوادگی سه نفره بگیرید.
۴. همسر خود را غافلگیر کنید! بله، این ایده بسیار محبوبیت پیدا کرده است. می‌توانید یک جلسه عکاسی بارداری را در کنار دوستان و خانواده‌ی خود ترتیب دهید تا از جنسیت نوزاد باخبر شده و عکس‌های جذابی را ثبت کنید.
۵. می‌توانید در آینده وقتی فرزندتان مادر یا پدر شد، عکس‌هایی از دوران بارداری‌تان را به او بدهید. فرزند شما با دیدن خودش در شکم شما بسیار خوشحال و هیجان‌زده می‌شود و متوجه می‌شود که آن خاطرات برای همه شما چقدر خاص بوده است.

عکاسی از خانم بادار
بهترین زمان عکاسی بارداری

توصیه می‌کنیم که عکاسی بارداری را در هفته‌ی بیست و هشتم تا سی و ششم بارداری دهید. این در اوایل ماه هفتم، اما حداکثر تا پایان ماه هشتم بارداری است. این دوره در حدود سه ماهه‌ی سوم بهترین بازه زمانی برای نشان دادن برجستگی شکم است!
در هفته‌ی بیست و هشتم تا سی و ششم بارداری، مادر معمولاً هنوز احساس راحتی می‌کند، بنابراین ایستادن یا ژست گرفتن هنگام عکاسی برای او آسانتر است. همچنین در این زمان، شکم مادر به حدی بزرگ شده است که به وضوح باردار به نظر می‌رسد و شکمی گرد و زیبا برای نمایش دارد!

عکاسی از خانم بادار
نکات عکاسی در خصوص انتخاب لباس و آرایش

در اینجا چند نکته را ارائه می‌دهیم که به شما کمک می‌کند در عکاسی بارداری خود بهترین ظاهر را داشته باشید.
لباس ماکسی را امتحان کنید. لباس‌های ماکسی تا مچ پا یا زانو با گردنبندهای کلفت به طور چشمگیری روی یک بدن باردار خودنمایی می‌کنند. آنها بر روی برآمدگی زیبای شکم شما تمرکز می‌کنند. سعی کنید یک لباس ماکسی بافت‌دار پیدا کنید.
لباس فیت بپوشید. پوشیدن یک پیراهن بارداری تنگ و مناسب که تمام منحنی‌های زیبای شما را به نمایش بگذارد، شما را بسیار خیره‌کننده نشان می‌دهد. بسیاری از خانم‌ها از انجام این کار احساس ناراحتی می‌کنند، اما اگر یک پیراهن تنگ انتخاب می‌کنید باید بدانید که زیباتر از آن چیزی هستید که تصور می‌کنید!
دو لباس انتخاب کنید. یک ایده عالی این است که دو لباس برای عکاسی دوران بارداری خود داشته باشید، مثلاً یک لباس معمولی و یک لباس مجلسی. با این کار نه تنها هنگام انتخاب عکس‌هایی که می‌خواهید در منزل خود قرار دهید، گزینه‌هایی در اختیار دارید، بلکه در عکس‌ها نیز تنوع ایجاد می‌شود. فقط به عکاس خود بگویید که می‌خواهید در جلسات عکاسی لباس خود را عوض کنید.
فقط به یک لباس محدود نباشید. برای یک عکس یک ژاکت زیبا و برای عکس دیگر یک لباس توری بپوشید. ظاهری طبیعی و خنثی داشته باشید اما آن را با چیزی متفاوت تغییر دهید!
لباس‌های تک رنگ بهترین گزینه هستند. توصیه می‌کنیم از لباس‌های تک رنگ استفاده کنید، نه طرح‌دار.

عکاسی از خانم بادار
نکات عکاسی در خصوص انتخاب لباس و آرایش

از انتخاب رنگ‌های قوی و پررنگ خودداری کنید. از رنگ سفید یا پاستلی استفاده کنید. مشکی هم کلاسیک است. رنگ سفید بسیار زیبا است و اجازه می‌دهد تا برجستگی شکم شما واقعاً نشان داده شود زیرا حواس را پرت نمی‌کند.
لباسی را انتخاب کنید که همیشه مد باشد. اگر برای عکس‌های باکیفیت دوران بارداری سرمایه‌گذاری می‌کنید، قطعاً نمی‌خواهید که ۲۰ سال بعد به این فکر کنید که «چرا من آن لباس را پوشیدم؟!» زیرا آن لباس در حال حاضر از مد افتاده است. به همین دلیل است که یک لباس ساده با رنگ‌های خنثی و پاستلی بهترین گزینه است.
لباس‌های بافت‌دار بپوشید. اگر برای افزودن ابعاد بیشتر به عکس‌های خود، لباس‌هایی که دارای بافت هستند را بپوشید، عکس‌های شما شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند. می‌توانید یک ژاکت بافتنی را با شلوار جین ست کنید، یک لباس توری بپوشید یا یک تاپ گلدوزی شده به تن کنید. در هر صورت بافت در لباس جلوه‌ی بیشتری ایجاد می‌کند، بنابراین عکس‌های شما را زیباتر نشان می‌دهد. این یک جایگزین عالی برای چاپ یا الگو است.
طبق فصل پیش بروید. رنگ‌های ملایم و پاستلی را انتخاب کنید. زمستان است؟ با آبی روشن و سفید همراه شوید. تابستان است؟ کلاه آفتابی اضافه کنید. پاییز است؟ یک ژاکت کش‌بافت یا روسری بپوشید.
از آرایش سنگین خودداری کنید. شما می‌خواهید شبیه نسخه‌ی پیشرفته‌ی خود باشید و این تمام چیزی است که به آن احتیاج دارید. همچنین نیازی به آرایش سنگین و دیوانه‌کننده‌ی ناخن‌ها ندارید!

عکاسی از خانم بادار
انواع ژست برای عکاسی بارداری

اگر قصد دارید عکاسی دوران بارداری را انجام دهید، ایده خوبی است که قبل از شروع چند ژست را در نظر داشته باشید. مرور نمونه عکس‌های دوران بارداری می‌تواند راه خوبی برای ایده و الهام گرفتن برای عکاسی باشد.
در این اینجا انواع مختلفی از ژست‌های رایج و محبوب در عکاسی‌های دوران بارداری را معرفی می‌کنیم.
عکس فقط از زاویه شکم
عکس از نمای زیر شکم
درست کردن قلب با دست جلوی شکم
پدر و مادر در حال بوسیدن یکدیگر
پدر در حال بوسیدن شکم مادر
از پشت بغل کردن مادر
یک دست بالای شکم، یک دست زیر شکم
هر دو دست زیر شکم
نشستن به سبک هندی
ایستادن مادر کنار پنجره و دست‌ها بر روی شکم
با کفش بچه
همراه با عکس سونوگرافی
پیچیدن ربان به دور شکم مادر

عکاسی از خانم بادار
ویژگی‌های عکس خوب در آتلیه بارداری

انتخاب یک آتلیه خوب از دغدغه‌های بزرگ افراد در هنگام انتخاب بهترین آتلیه برای عکاسی بارداری است. یک آتلیه عکاسی عالی و بی‌نقص باید دارای بخش‌های مختلفی مثل آتلیه کودک، آتلیه بارداری و آتلیه عروس به صورت مجزا باشد. یکی از ویژگی‌های یک آتلیه خوب، خلاق بودن است. یک آتلیه حرفه‌ای باید ایده‌های جدیدی برای عکاسی، به ویژه عکاسی بارداری داشته باشد. همه چیز به خلاقیت عکاس بستگی دارد و ایده‌پردازی او در هنگام عکاسی خیلی مهم است.
یک آتلیه عکاسی باید از فضای کافی برخوردار باشد و پس‌زمینه‌های متنوعی برای انواع عکاسی داشته باشد. آتلیه عکاسی باید انواع دکوراسیون و تزئینات را برای انواع مختلف عکس‌ها دارا باشد و تجهیزات دیگری مثل دوربین‌های حرفه‌ای، سه پایه، فیلترها و فلاش خارجی نیز باید در آنجا وجود داشته باشد.
عکاسی بارداری در استودیو آسمان
در استودیو آسمان باکیفیت‌ترین و متنوع‌ترین خدمات عکاسی را در زمینه عکس آتلیه نوزاد، عکس کودک و بارداری، هم در استودیوی و هم در فضای ‌باز یا در منزل ارائه می‌دهیم و ایده‌ها و امکانات عکاسی زیادی برای ثبت لحظات به یاد ماندنی و زیبای شما در اختیار داریم.