لحظه‌های شیرین مادر شدن، بی‌تکرار و فراموش نشدنی هستند. آتلیه عکاسی بارداری آسمان با درک این موضوع و با تجربه‌ی بالایی که در طی این سالها در زمینه عکاسی از خانم‌های باردار کسب کرده، ثبت این لحظات را به بهترین شکل برای مادران عزیز میسر می‌سازد. عکاسی و نورپردازی حرفه‌ای در کنار ژست دهی مناسب در لباس‌هایی زیبا، دقیقا آن چیزی است که می‌تواند تصویری ایده آل و متناسب با انتظارات خانم‌های باردار را در پدید آورد.

دوران بارداری ۹ ماه انتظار، ۹ ماه عشق…

تجربه ده سال عکاسی از بیش از سی هزار کودک در سنین مختلف در آتلیه عکاسی کودک آسمان

عکاسان حرفه‌ای خانم و آقای آسمان در طول این ده سال عکاسی از سی هزار کودک در سنین مختلف، بیشترین شناخت را برای ارتباط با کودکان دارند. در کنار هر خانواده، طی دو و نیم ساعت زمان اختصاصی، عکاسان ما تصاویری چشم نواز و دلنشین را از آن‌ها ثبت می­کنند تا بعد از سال‌ها با دیدن این تصاویر همچنان لبخند بر لبان‌شان سبز شود.

سالن اختصاصی برای عکاسی بارداری

آتلیه آسمان در سالن اختصاصی عکاسی بارداری خود، فضایی خصوصی، پاکیزه و تمیز، شرایط ایده ­آلی را برای حضور شما خانواده‌های عزیز فراهم می­‌کند. سالن عکاسی نظافت و تمامی وسایل استفاده شده در هر نوبت عکاسی و پس از هربار استفاده، به طور کامل نظافت و استریل می‌شوند و بصورت منظم تمامی لباسها و پارچه‌ها کانل شسته شده تا خیال مادران باردار عزیز از سلامت آتلیه آسوده باشد.

زمان اختصاصی 3 ساعته برای عکاسی از خانم‌های باردار

آتلیه آسمان زمانی سه ساعته را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در زمان کافی و فضایی به دور از استرس، عکس‌ها و خاطره­‌های خوبی از عکاسی‌تان داشته باشید. این زمان فرصت کافی برای طراحی لباس‌های متنوع بارداری و نورپردازی مدلینگ را در اختیار شما قرار می‌دهد.

عکاسان حرفه‌ای، آموزش دیده و با تجربه

آتلیه عکاسی بارداری آسمان دارای کادری مجرب از عکاسان خانم حرفه‌ای، با تجربه در زمینه عکاسی از خانم‌های باردار است. آنها با آشنایی کامل به طراحی لباس و تکنیک‌های عکاسی حرفه‌ای بارداری، فضایی سورئال را در عکس‌ها را به نمایش می‌گذارند و در نهایت با ژست دهی مناسب و استفاده از ترکیب بندی‌های خلاقانه تصاویری زیبا و دلنشین را از دوران شیرین بارداری ثبت می‌کنند.

استفاده از تجهیزات برترین نورپردازی 

شکار هر لحظه و از دست ندادن لحظه‌های خاص در عکاسی، نیازمند عکاس و ابزار حرفه‌ای است. عکاسان ما با استفاده از فلاش‌های D1 Air Profoto که یکی از برترین برندهای حال حاضر صنعت عکاسی استودیویی به حساب می­‌آید، تصاویری با استاندارد بالا در زمینه عکاسی مدلینگ بارداری را دراختیار خانواده‌های عزیز قرار می‌دهد.

تنوع بالای در اکسسوری و لباس‌های بارداری

آتلیه آسمان با ترکیب‌بندی رنگ و استفاده از اکسسورس‌های گوناگون (انواع تاج و تل‌های گل)، داشتن لباس‌های متنوع و امکان طراحی لحظه‌ای انواع لباس با پارچه‌های متنوع و استریل شده، در رنگ‌ها و بافت‌های مختلف، سبک جدیدی از عکاسی بارداری را شروع کرده و سال‌هاست که با بالاترین کیفیت ادامه می‌دهد.

دوران بارداری زمان خاصی در زندگی شما است. فقط طی چند ماه کوتاه یک فرد کوچک و جدید به خانواده شما ملحق می‌شود و اوضاع دیگر هرگز مثل قبل نخواهد بود. احتمالاً دیگر هرگز به اندازه‌ی این دوران، پر جنب و جوش، شاد و سرزنده‌ نخواهید بود، بنابراین فرصت فوق‌العاده‌ای برای عکاسی است و باید این حس و حالتان را ثبت کنید.

عکاسی بارداری یک روش خیره‌کننده برای ثبت این رویداد مهم زندگی است. عکس‌های بارداری شما پر از حس، برازنده و صمیمی خواهند بود و همچنین هیجان، دلهره و امیدهای شما را برای نوزاد جدیدتان کاملاً به تصویر می‌کشند. در این مطلب به بررسی تمامی ویژگی‌های عکاسی بارداری می‌پردازیم.

عکاسی بارداری در آتلیه بهتر است یا در منزل؟

عکاسی بارداری به روش‌های مختلفی انجام می‌شود، چه در منزل و چه در آتلیه. ژست‌ها‌ی متنوعی برای عکاسی بارداری وجود دارد که معمولاً بیشتر آتلیه‌ها استفاده می‌کنند اما خلاقیت در ایجاد ژست های جدید که از سختی ها و شیرینی های دوران بارداری نکاهد می تواند کیفیت تصاویر بارداری را بیشتر کند. افراد با توجه به سلایق و اولویت‌های خود می‌توانند عکاسی در آتلیه یا منزل را انتخاب کنند که در پایین هر کدام از این دو را توضیح خواهیم داد.

عکاسی بارداری در آتلیه

آتلیه‌های بارداری از طریق گرفتن عکس‌های دوران بارداری می‌توانند خاطرات زیبایی از زمان بارداری را برای خانم‌ها و خانواده‌ی آنها رقم بزنند. بسیاری از آتلیه‌ها به روش‌های مختلف و با دیزاین‌های منحصربفرد به صورت تخصصی عکاسی بارداری را انجام می‌دهند. به همین دلیل، عکس‌های آتلیه حاملگی معمولاً از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به عکس‌های بارداری داخل منزل برخوردار هستند.

آتلیه‌ها معمولاً با توجه به شرایط جسمی خانم باردار در ابتدا به انتخاب لباس او می‌پردازند. از دیدگاه آتلیه‌ها، یک لباس جذاب‌ نه تنها می‌تواند مانع از بد جلوه دادن شکم مادر شود، بلکه شیرین‌تر و ماندگارترین لحظات را به ثبت می‌رساند.

بعد از لباس، آتلیه‌ها در گرفتن عکس‌های گوناگون طبق شرایط خانم‌های باردار نشستن یا ایستادن برای آنها دشوار است، مهارت و خلاقیت خاصی دارند و می‌توانند عکس‌های زیباتری را به ثبت برسانند.

عکاسی بارداری هم به صورت عکس تکی از مادر و هم در کنار همسر انجام شود. به همین دلیل بسیاری از آتلیه‌های عکاسی بارداری با استفاده از وسایل جانبی مثل لبا‌س‌های بچگانه و نورپردازی عکس‌های جذاب و حرفه‌ای را به ثبت می‌رسانند.

عکاسی بارداری در منزل

منزل شما جایی است که کودکتان در آن رشد کرده و بزرگ می‌شود. برای عکاسی بارداری شاید منزل شما مکان بهتری نسبت به آتلیه عکاسی باشد. در دوران بارداری می‌توان در بخش‌های گوناگون منزل و با حال و هوای صمیمی و راحت عکس گرفت تا تصاویر طبیعی‌تری از شما باقی بماند و حسِ آسودگی کنید.

اگرچه شاید عکاسی بارداری در منزل از لحاظ کیفیت عکاسی و نورپردازی و یا لباس و دیزاین ضعیف‌تر از عکاسی آتلیه بارداری باشد، ولی قطعاً می‌تواند خاطرات زیباتری را تداعی کند زیرا ساده و صمیمی‌تر است.

اهمیت عکس دوران بارداری

اهمیت عکس دوران بارداری - عکاسی بارداریبدن شما در دوران بارداری تغییرات زیادی را تجربه خواهد کرد. اما بزرگترین تغییر، تبدیل آرام و زیبای شما از زن بودن به مادر شدن خواهد بود. تبریک می‌گوییم! شما حتماً باید این دوران خاص را خاطره‌انگیز کرده و آن را ثبت کنید. گرفتن عکس از دوران بارداری به دلایل زیر مهم است:

۱. اولین دلیل این است که خاطرات برای خودتان ثبت خواهد شد. بهتر است عکس‌هایی از دوران بارداری خود داشته باشید تا بتوانید از آنها استفاده کنید. اعطای زندگی یکی از شگفت‌انگیزترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. شما عکس‌های عروسی خود را دارید و باید عکس‌های دوران بارداری را نیز به عنوان بخشی از فصل زندگی‍تان در اختیار داشته باشید.

۲. احساس شگفت‌انگیزی خواهید داشت! چرا وقت نگذارید تا از خوش تیپ بودن، آرایش مو، آرایش صورت و یک جلسه عکاسی لذت ببرید و از درون احساس قدرت و زیبایی کنید.

۳. بهانه‌ای عالی برای داشتن عکس‌های خانوادگی است. اگر قبلاًصاحب فرزند شده‌اید، زمان فوق‌العاده ای است تا قبل از ورود عضو جدید، یک عکس خانوادگی سه نفره بگیرید.

۴. همسر خود را غافلگیر کنید! بله، این ایده بسیار محبوبیت پیدا کرده است. می‌توانید یک جلسه عکاسی بارداری را در کنار دوستان و خانواده‌ی خود ترتیب دهید تا از جنسیت نوزاد باخبر شده و عکس‌های جذابی را ثبت کنید.

۵. می‌توانید در آینده وقتی فرزندتان مادر یا پدر شد، عکس‌هایی از دوران بارداری‌تان را به او بدهید. فرزند شما با دیدن خودش در شکم شما بسیار خوشحال و هیجان‌زده می‌شود و متوجه می‌شود که آن خاطرات برای همه شما چقدر خاص بوده است.

بهترین زمان عکاسی بارداری

توصیه می‌کنیم که عکاسی بارداری را در هفته‌ی بیست و هشتم تا سی و ششم بارداری دهید. این در اوایل ماه هفتم، اما حداکثر تا پایان ماه هشتم بارداری است. این دوره در حدود سه ماهه‌ی سوم بهترین بازه زمانی برای نشان دادن برجستگی شکم است!

در هفته‌ی بیست و هشتم تا سی و ششم بارداری، مادر معمولاً هنوز احساس راحتی می‌کند، بنابراین ایستادن یا ژست گرفتن هنگام عکاسی برای او آسانتر است. همچنین در این زمان، شکم مادر به حدی بزرگ شده است که به وضوح باردار به نظر می‌رسد و شکمی گرد و زیبا برای نمایش دارد!

نکات عکاسی در خصوص انتخاب لباس و آرایش

نکات عکاسی در خصوص انتخاب لباس و آرایش - عکاسی بارداریدر اینجا چند نکته را ارائه می‌دهیم که به شما کمک می‌کند در عکاسی بارداری خود بهترین ظاهر را داشته باشید.

 • لباس ماکسی را امتحان کنید. لباس‌های ماکسی تا مچ پا یا زانو با گردنبندهای کلفت به طور چشمگیری روی یک بدن باردار خودنمایی می‌کنند. آنها بر روی برآمدگی زیبای شکم شما تمرکز می‌کنند. سعی کنید یک لباس ماکسی بافت‌دار پیدا کنید.
 • لباس فیت بپوشید. پوشیدن یک پیراهن بارداری تنگ و مناسب که تمام منحنی‌های زیبای شما را به نمایش بگذارد، شما را بسیار خیره‌کننده نشان می‌دهد. بسیاری از خانم‌ها از انجام این کار احساس ناراحتی می‌کنند، اما اگر یک پیراهن تنگ انتخاب می‌کنید باید بدانید که زیباتر از آن چیزی هستید که تصور می‌کنید!
 • دو لباس انتخاب کنید. یک ایده عالی این است که دو لباس برای عکاسی دوران بارداری خود داشته باشید، مثلاً یک لباس معمولی و یک لباس مجلسی. با این کار نه تنها هنگام انتخاب عکس‌هایی که می‌خواهید در منزل خود قرار دهید، گزینه‌هایی در اختیار دارید، بلکه در عکس‌ها نیز تنوع ایجاد می‌شود. فقط به عکاس خود بگویید که می‌خواهید در جلسات عکاسی لباس خود را عوض کنید.
 • فقط به یک لباس محدود نباشید. برای یک عکس یک ژاکت زیبا و برای عکس دیگر یک لباس توری بپوشید. ظاهری طبیعی و خنثی داشته باشید اما آن را با چیزی متفاوت تغییر دهید!
 • لباس‌های تک رنگ بهترین گزینه هستند. توصیه می‌کنیم از لباس‌های تک رنگ استفاده کنید، نه طرح‌دار.
 • از رنگ‌های قوی و پررنگ خودداری کنید. از رنگ سفید یا پاستلی استفاده کنید. مشکی هم کلاسیک است. رنگ سفید بسیار زیبا است و اجازه می‌دهد تا برجستگی شکم شما واقعاً نشان داده شود زیرا حواس را پرت نمی‌کند.
 • لباسی را انتخاب کنید که همیشه مد باشد. اگر برای عکس‌های باکیفیت دوران بارداری سرمایه‌گذاری می‌کنید، قطعاً نمی‌خواهید که 20 سال بعد به این فکر کنید که «چرا من آن لباس را پوشیدم؟!» زیرا آن لباس در حال حاضر از مد افتاده است. به همین دلیل است که یک لباس ساده با رنگ‌های خنثی و پاستلی بهترین گزینه است.
 • لباس‌های بافت‌دار بپوشید. اگر برای افزودن ابعاد بیشتر به عکس‌های خود، لباس‌هایی که دارای بافت هستند را بپوشید، عکس‌های شما شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند. می‌توانید یک ژاکت بافتنی را با شلوار جین ست کنید، یک لباس توری بپوشید یا یک تاپ گلدوزی شده به تن کنید. در هر صورت بافت در لباس جلوه‌ی بیشتری ایجاد می‌کند، بنابراین عکس‌های شما را زیباتر نشان می‌دهد. این یک جایگزین عالی برای چاپ یا الگو است.
 • طبق فصل پیش بروید. رنگ‌های ملایم و پاستلی را انتخاب کنید. زمستان است؟ با آبی روشن و سفید همراه شوید. تابستان است؟ کلاه آفتابی اضافه کنید. پاییز است؟ یک ژاکت کش‌بافت یا روسری بپوشید.
 • از آرایش سنگین خودداری کنید. شما می‌خواهید شبیه نسخه‌ی پیشرفته‌ی خود باشید و این تمام چیزی است که به آن احتیاج دارید. همچنین نیازی به آرایش سنگین و دیوانه‌کننده‌ی ناخن‌ها ندارید!

انواع ژست برای عکاسی بارداری

انواع ژست برای عکاسی بارداری

اگر قصد دارید عکاسی دوران بارداری را انجام دهید، ایده خوبی است که قبل از شروع چند ژست را در نظر داشته باشید. مرور نمونه عکس‌های دوران بارداری می‌تواند راه خوبی برای ایده و الهام گرفتن برای عکاسی باشد.

در این اینجا انواع مختلفی از ژست‌های رایج و محبوب در عکاسی‌های دوران بارداری را معرفی می‌کنیم.

 • عکس فقط از زاویه شکم
 • عکس از نمای زیر شکم
 • درست کردن قلب با دست جلوی شکم
 • پدر و مادر در حال بوسیدن یکدیگر
 • پدر در حال بوسیدن شکم مادر
 • از پشت بغل کردن مادر
 • یک دست بالای شکم، یک دست زیر شکم
 • هر دو دست زیر شکم
 • دراز کشیدن به پشت
 • نشستن به سبک هندی
 • ایستادن مادر کنار پنجره و دست‌ها بر روی شکم
 • با کفش بچه
 • عکس شبح‌مانند (سیاه و سفید)
 • در جنگل
 • همراه با عکس سونوگرافی
 • پیچیدن ربان به دور شکم مادر

ویژگی‌های عکس خوب در آتلیه بارداری

انتخاب یک آتلیه خوب از دغدغه‌های بزرگ افراد در هنگام انتخاب بهترین آتلیه برای عکاسی بارداری است. یک آتلیه عکاسی عالی و بی‌نقص باید دارای بخش‌های مختلفی مثل آتلیه کودک، آتلیه بارداری و آتلیه عروس به صورت مجزا باشد. یکی از ویژگی‌های یک آتلیه خوب، خلاق بودن است. یک آتلیه حرفه‌ای باید ایده‌های جدیدی برای عکاسی، به ویژه عکاسی بارداری داشته باشد. همه چیز به خلاقیت عکاس بستگی دارد و ایده‌پردازی او در هنگام عکاسی خیلی مهم است.

یک آتلیه عکاسی باید از فضای کافی برخوردار باشد و پس‌زمینه‌های متنوعی برای انواع عکاسی داشته باشد. آتلیه عکاسی باید انواع دکوراسیون و تزئینات را برای انواع مختلف عکس‌ها دارا باشد و تجهیزات دیگری مثل دوربین‌های حرفه‌ای، سه پایه، فیلترها و فلاش خارجی نیز باید در آنجا وجود داشته باشد.

عکاسی بارداری در استودیو آسمان

در استودیو آسمان باکیفیت‌ترین و متنوع‌ترین خدمات عکاسی را در زمینه عکس آتلیه نوزاد، عکس کودک و بارداری، هم در استودیوی و هم در فضای ‌باز یا در منزل ارائه می‌دهیم و ایده‌ها و امکانات عکاسی زیادی برای ثبت لحظات به یاد ماندنی و زیبای شما در اختیار داریم.

هزینه عکاسی بارداری

هزینه عکاسی بارداری با توجه به تعداد عکس، مکان عکاسی و استفاده از لوازم و اکسسوری‌های داخل آتلیه متفاوت می‌باشد که به انتخاب و اولویت‌های شما بستگی دارد.