مدل عکس بارداری در آتلیه و انواع عکاسی

۷ اردیبهشت, ۱۴۰۱

بدون تردید دوران بارداری یکی از خاص‌ترین و البته پر چالش‌ترین دوران زندگی افراد است. به همین دلیل افراد برای ثبت این لحظات بی‌نظیر به سراغ عکاسی بارداری می‌روند. اولین سوالی که فرد باردار هنگام انتخاب مدل عکس بارداری در آتلیه به ذهنش خطور می‌کند این است که «برای عکس بارداری چه لباسی بپوشم». قطعا لباس برای عکس بارداری باید به گونه‌ایی انتخاب شود که علاوه بر جذابیت و زیبایی، راحت باشد تا مادر و جنین آسیب نبینند. همچنین یادگیری ژست بارداری در آتلیه در فوق العاده شدن عکس‌ها تاثیر بسزایی دارد. از این رو در این مقاله انواع ژست و مدل عکس بارداری در آتلیه را بررسی می‌کنیم.

مدل عکس آتلیه بارداری

از آنجا که عکاسی بارداری و عکاسی نوزاد در آتلیه توسط عکاسان آموزش دیده و کاملا تخصصی انجام می‌شود و همچنین بسیاری از کارها را کارکنان آتلیه برنامه ریزی و اجرا می‌کنند، افراد باردار می‌توانند با خیال راحت و بدون نگرانی این لحظات شگفت انگیز را ماندگار کنند. خوشبختانه محیط آتلیه زیبا و سرزنده است. این ویژگی نه تنها باعث داشتن عکس‌های زیبا می‌شود بلکه سوژه‌های عکاسی را نیز سر ذوق می‌آورد. برای مشاهده انواع مدل عکس آتلیه بارداری می‌توانید به سایت studio-sky.com یا به اینستاگرام آتلیه بارداری مراجعه نمایید.

کمک افراد باتجربه در عکاسی بارداری

کمک افراد باتجربه در عکاسی بارداری - مدل عکس بارداری در آتلیه

یکی از مزایای عکاسی بارداری در آتلیه امکان کمک گرفتن از افراد با تجربه و متخصص حاضر در آتلیه فعالیت است. همه این افراد در زمینه‌های مختلف از جمله مد و نوع پوشش تخصص دارند. در نتیجه با دقت و صبوری فرد باردار را راهنمایی می‌کنند. اهمیت وجود تیم حرفه‌ایی و با تجربه زمانی مشخص می‌شود که فرد باردار قصد دارد با فرزند دیگر خود نیز عکس بگیرد. چرا که به واسطه تجربه خود شرایط مساعد را فراهم می‌سازد و از همه مهم‌تر در انتخاب مدل آتلیه کودک نیز مشتریان را راهنمایی می‌کند.

عکس های یادگاری تک در دوران بارداری

عکس های یادگاری تک در دوران بارداری - مدل عکس بارداری در آتلیه

اگرچه فرد باردار در همه ماه‌های بارداری می‌تواند برای گرفتن عکس‌های تک اقدام نماید اما ژست‌های عکاسی بارداری زمانی که برآمدگی شکم نمایان‌تر باشد متنوع‌ بیشتری دارد. برای داشتن عکس‌های جذاب و تک نفره در دوران بارداری می‌توانید از ژست‌ها و مدل‌های بسیاری مانند عکس با لباس شب مختص بارداری، عکس فرد باردار با سونوگرافی، عکس با لباس‌ بارداری اسپرت، فانتزی و …، عکس با لباس و لوازم نوزاد، عکس در حالت ایستاده، نشسته و … استفاده کنید.

انواع مدل عکس بارداری در آتلیه

افراد باردار هنگام عکاسی می‌توانند از مدل‌های بسیار متنوعی مانند مدل کلوزآپ از شکم، مدل عکاسی با خانواده، عکاسی با همسر، عکاسی با تاج گل، عکاسی در فضای باز و باغ، عکاسی با حروف و … ایده بگیرند. مدل‌های ذکر شده محبوب‌ترین مدل‌ها در میان افراد باردار است که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

نکات مهم قبل از عکاسی بارداری

اگر قصد عکاسی بارداری دارید حتما نکات زیر را در نظر بگیرید:
  • همانطور که گفتیم بهترین زمان عکاسی وقتی است که شکم برجسته شده باشد. اما عکاسی در آخرین روزهای بارداری را توصیه نمی‌کنیم. زیرا شکم بیش از حد بزرگ است.
  • یکی از نکات دیگر گزینش پس زمینه خلوت و مناسب است. از عکاسی در مکان‌های شلوغ خودداری نمایید و یک محیط خلوت و آرام را انتخاب نمایید. همچنین اگر امکان ست کردن پس زمینه با فصل بارداری شما وجود داشته باشد، عکسی خارق العاده خلق خواهد شد.
  • قبل از جلسه عکاسی با کمی جستجو بهترین ژست‌های ممکن را انتخاب نمایید.
  • انتخاب زاویه مناسب (زاویه ۴۵ درجه) یکی از نکات حائز اهمیت است. سعی کنید تا حد ممکن عکس نیمرخ نگیرید.
  • انتخاب لباس برای عکس بارداری نیز بسیار مهم است. لباس‌های تنگ و چسبان و در عین حال راحت بهترین گزینه هستند.
  • در نهایت اگر می‌خواهید در منزل یا باغ عکس بگیرید حتما از یک عکاس حرفه‌ایی کمک بگیرید.

اولین و محبوب‌ترین ایده ژست عکس‌های بارداری: یک کلوزآپ از شکم

اولین و محبوب‌ترین ایده ژست عکس‌های بارداری: یک کلوزآپ از شکم - مدل عکس بارداری در آتلیه

عکس کلوزآپ از شکم یکی از معروف‌ترین ژست‌های عکاسی بارداری است. در این عکس دوربین تنها بر روی شکم باردار مادر قرار دارد. برای خاص‌تر شدن عکس می‌توانید از دسته گل، نقاشی روی شکم با حنا و … استفاده کنید. در این ژست می‌توانید طرح انتخابی خود برای نقاشی را بر اساس جنسیت فرزند خود انتخاب کنید.

عکس‌های بارداری دونفره همراه با همسر

عکس‌های بارداری دونفره همراه با همسر - مدل عکس بارداری در آتلیه

یکی از زیباترین مدل‌ها عکس‌های دونفره است. زیرا در این مدل عکس‌ها افراد می‌توانند عشق، شور و ذوق‌شان را ثبت کنند و با تماشای آن لبخند را به یکدیگر هدیه دهند. در واقع عکس بارداری بدون حضور هر دو والد چیزی کم دارد و کامل نیست. همچنین به دلیل پوشیدن ست‌های جذاب و ژست‌های رمانتیک زیبایی عکس‌ها دو چندان می‌شود.

استفاده از تاج گل در عکاسی بارداری

استفاده از تاج گل در عکاسی بارداری - مدل عکس بارداری در آتلیه

قرار دادن تاج گل روی سر هنگام عکاسی بارداری ایده‌ایی بی‌نظیر است. چرا که خانم‌های باردار مانند یک فرشته و الهه زیبایی هستند. با استفاده از تاج گل این الهه زیبا کامل می‌شود. با توجه به فصلی که در آن هستید می‌توانید از گل‌های رنگارنگ برای خود تاج درست کنید. اگر هم زمان کافی برای این کار را ندارید به آسانی می‌توانید آن را سفارش دهید.

آلبوم عکس بارداری هفته به هفته

آلبوم عکس بارداری هفته به هفته - مدل عکس بارداری در آتلیه

کاملا واضح است که برای داشتن آلبوم عکس بارداری هفته به هفته لازم است هر هفته برای عکاسی اقدام نمایید و زمانی که فرزند شما به دنیا آمد با عکاسی نوزاد این آلبوم را کامل نمایید.

عکاسی بارداری در فضای باز

عکاسی در فضای باز و طبیعت یکی از بهترین ایده‌ها برای انواع عکاسی از جمله عکاسی بارداری است. افراد بارداری که قصد عکاسی در طبیعت را دارند برای عکس گرفتن می‌توانند به مکان‌های بکر و زیبا بروند و از نور خورشید بهترین بهره را ببرند. همچنین هنگام عکاسی در طبیعت بهتر است لباس‌های با سازگار با رنگ فصل را بپوشید.به طور کلی مزایای عکاسی بارداری در فضای باز عبارتند از:
  • امکان انتخاب پس زمینه‌های متنوع و مورد علاقه خود مانند ساحل، جنگل، دریا، کویر و … .
  • انرژی گرفتن از طبیعت و در نتیجه لذت بخش شدن پروسه عکاسی.
  • دسترسی نامحدود به نور طبیعی.

عکس قبل و بعد بارداری

عکس قبل و بعد بارداری - مدل عکس بارداری در آتلیه

گرفتن عکس از قبل و بعد بارداری یکی از رایج‌ترین ایده‌های عکاسی است که بدون تردید همه با آن آشنا هستند. عکس قبل و بعد بارداری بیانگر تغییر می‌باشند. می‌توانید هنگام بارداری در یک پس زمینه عکس بگیرید و سپس بعد از دنیا آمدن فرزندتان دوباره به همان لوکیشن رفته و با فرزند تازه متولد شده خود عکس بگیرید.

استفاده از حروف و کلمات در عکاسی بارداری

استفاده از حروف و کلمات در عکاسی بارداری - مدل عکس بارداری در آتلیه

استفاده از حروف و کلمات همگام عکاسی بارداری نیز ایده‌ایی جذاب است. می‌توانید شکم برآمده خود را به عنوان حرف «O» استفاده نمایید. سپس با آن کلمات متنوع و زیبایی مانند Love، اسم فرزندتان (اگر O دارد) و … بسازید.

نتیجه گیری

معمولا دوره بارداری بجز خوشحالی و انتظار شیرین، چالش‌های خاص خود را دارد. یکی از راه‌های دور شدن از این دغدغه‌ها و البته ماندگار کردن این روزها عکاسی است. با این کار نه تنها در آینده با نگاه کردن به عکس‌ها خاطرات زیادی را زنده می‌کنید بلکه ارزشمندی فرزندتان را به او نشان می‌دهید.در این مقاله به بررسی بهترین مدل و ژست عکس بارداری در آتلیه پرداختیم. امیدواریم مطالب گفته شده برای ثبت لذت بخش‌ترین و شیرین‌ترین لحظات شما مفید واقع شده باشد. اگر شما هم قصد دارید زیبایی زندگیتان را ماندگار کنید به سایت studio-sky.com مراجعه نمایید و از تخفیف‌ها، قیمت‌ها، مدل‌ها و … این آتلیه باخبر شوید. آتلیه آسمان حرفه‌ایی‌ترین و مجهزترین عکاسی در شهرک غرب می‌باشد.