قیمت عکاسی کودک و نوزاد

۷ اردیبهشت, ۱۴۰۱
زمان تولد فرزندان و تماشای رشد و بزرگ شدن آن‌ها، لحظات زیبایی برای والدین او رقم می‌زند. ثبت این لحظات در مدت زمان بزرگ شدن کودک به والدین کمک می‌کند تا در آینده از این لحظات به خوشی یاد کنند. پیدا کردن یک آتلیه تخصصی کودک و ثبت عکس‌های زیبا از فرزندان ، دغدغه بسیاری از والدین امروزی است. عوامل مختلفی در قیمت عکاسی کودک تاثیر می‌گذارد که از جمله آن‌ها می‌توان به محل آتلیه، تخصص عکاس، ادیت‌های حرفه‌ای و نوع سفارش چاپ اشاره کرد. در ادامه این مقاله به نحوه پیدا کردن یک آتلیه تخصصی و عوامل موثر در قیمت عکاسی کودک می‌پردازیم.

پیدا کردن آتلیه کودک با قیمت مناسب

نوزادان و کودکان در حال رشد هستند و دقیقه به دقیقه تغییر می‌کنند، و قبل از اینکه متوجه شوید، آن‌ها دیگر یک کودک نیستند. برای ثبت این لحظات و ماندگارتر کردن این مرحله هیجان انگیز از زندگی کودکانتان می‌توانید به آتلیه‌های تخصصی کودک مراجعه کنید. عکس‌هاب پرتره کودک ارزش سرمایه‌گذاری زمان و هزینه و تلاش را دارند. اگر می‌خواهید هزینه عکاسی کودک را به حداقل برسانید، می‌توانید از طریق اینترنت به جستجوی آتلیه‌‌های عکاسی با قیمت مناسب بپردازید. اکثر عکاسان کودک به تمام سوالات شما از جمله هزینه و قیمت عکاسی از طریق تلفن، یا از طریق ایمیل یا پاسخ خواهند داد. آتلیه سعادت آباد یکی از آتلیه‌هایی است که عکاسی کودک را با هزینه‌های کمتری نسبت به سایر آتلیه‌ها و استودیو‌های عکاسی انجام می‌دهد. به هنگام انتخاب آتلیه عکاسی کودک به این نکته توجه داشته باشید که قیمت عکاسی بر اساس نوع سبک، محیط، نوع تصویر و موارد دیگر متفاوت خواهند بود.

عوامل موثر در هزینه آتلیه کودک

عوامل موثر در هزینه آتلیه کودک

عوامل مختلفی در هزینه و قیمت عکاسی کودک تاثیر دارد که بسته به آن‌ها ممکن است قیمت‌ها در آتلیه‌های مختلف، متفاوت باشد. در ادامه به این عوامل اشاره کرده‌ایم؛
 • نوع دوربین و لنزهایی که عکاس استفاده می‌کند،
 • نور استودیو و رینگ لایت‌ها
 • تخصص و تجربه عکاس
 • نوه ژست و لباس‌ها
 • تجهیزات آتلیه و استودیو
 • نحوه ویرایش و روتوش عکس‌ها توسط عکاس
 • عکاسی در استودیو و آتلیه و‌ یا طبیعت و خانه
 • زمان صرف شده برای کمک به شما برای آماده شدن برای عکسبرداری، در خود عکسبرداری
 • هزینه‌های عکاس برای اداره کسب و کارش
 • نوع خدماتی که ارائه می‌دهند
 • داشتن کمک دستیار برای عکاسی
از آنجایی که این روزها همه عکاسی‌ها به صورت دیجیتال انجام می‌شود، درک تمایز بین تصاویر و عکس‌ها بسیار مهم است. بسیاری از قیمت‌های عکاس شامل تصاویر دیجیتال می‌شوند، اما این به شما بستگی دارد که آنها را چاپ کنید یا نه. بسیاری از آتلیه‌ها و عکاسان، گزینه چاپ عکس‌ها را با هزینه اضافی برای شما ارائه می دهند. اگر عکاس شما محصولات چاپی ارائه می‌دهد، احتمالاً هزینه کل عکسبرداری شما بیشتر از زمانی است که تمام فایل‌های دیجیتال را پس از عکسبرداری برای شما ایمیل کند. همه محصولات برای عکاس هزینه دارند و بنابراین این بخشی از هزینه‌های تجاری آنها خواهد بود. همانطور که گفتیم، هزینه‌های مختلفی برای ارائه خدمات عکاسی بارداری، نوزاد، کودک و خانواده وجود دارد و این هزینه‌ها بسته به آتلیه و عکاسی که برای کار با آن انتخاب می‌کنید و خدمات دقیقی که ارائه می‌دهند متفاوت است.

مهارت و تجربه عکاسی کودک در قیمت عکاسی

اولین عکاسی حرفه ای از کودکان شما را می‌توان با عکس‌های روز عروسی شما مقایسه کرد. اگر تصاویر آنطور که شما می‌خواستید ظاهر نشدند، آن لحظه دیگر هرگز قابل بازسازی نیست. کودکان به معنای واقعی کلمه هر لحظه تغییر می‌کنند و ثبت کردن این لحظات، اوقات خوشی را در آینده برای شما و فرزندتان رقم می‌زند. درخواست از یک آتلیه تخصصی و یا استخدام یک عکاس حرفه‌ای برای عکاسی از کودکانتان در واقع یک سرمایه‌گذاری است و چیزی که می‌توانید تا جای ممکن برای آن هزینه کنید. هنگامی که از یک عکاس درخواست می‌کنید تا تصویر کودک شما را ثبت کند، در واقع او را به دلیل تخصصش در این کار انتخاب می‌کنید. عکاسان حرفه‌ای می‌توانند به طرز ماهرانه‌ای کودک شما را به هنگام عکاسی آرام کنند، ژست بگیرند و او را در موقعیت مناسبی قرار دهند تا آن عکس به طور عالی را ثبت کند. و مهمتر از همه این عکاسان با تجربه می‌توانند این کار را با خیال راحت انجام دهند. هنگامی که کودک و یا نوزاد تازه متولد شده خود را به یک عکاس می‌سپارید، تخصص چیزی است که به شما این اطمینان را می‌دهد که او از فرزندتان به هنگام عکاسی مراقبت خواهد کرد. توسعه همه این مهارت‌ها به آموزش، تمرین و زمان قابل توجهی نیاز دارد. این احتمال وجود دارد که عکاس زمان قابل توجهی را صرف یادگیری و سپس تمرین نحوه کامل کردن هر ژست و گرفتن هر عکس کرده باشد. یادگیری از متخصصان باتجربه نیز هزینه دارد و بسیاری از عکاسان هر ساله به سرمایه گذاری در دوره‌ها، آموزش و مشاوره می‌پردازند تا بتوانند به طور مداوم کار خود را بهبود بخشند و از دانش عکاسی خود را به روز کنند. بنابراین می‌توان گفت که مهارت و تجربه عکاس، در قیمت و هزینه‌های عکاسی تاثیر دارد. عکاسی از کودکان و نوزادان فرایندی زمان‌بر است. اکثر عکس‌هایی که در آن عکاس در ژست‌های عکاسی تخصص دارد، بین ۲.۵ تا ۴ ساعت طول می‌کشد، گاهی اوقات بسته به تعداد ژست‌ها و طرح‌های رنگی مختلف که عکاس روی آن کار می‌کند، این کار بیشتر نیز طول می‌کشد. همچنین زمانی را که عکاس قبل از عکاسی با شما صحبت می‌کند، اضافه کنید، به شما کمک می‌کند تا آماده شوید و زمان ویرایش عکس‌ها بعد از آن، به راحتی به چند روز کاری تبدیل شود. همانطور که می‌دانید عکاسی نوزادان و کودکان فرایندی دقیق، حساس و زمان‌بر است. تیم عکاسی حرفه‌ای ما هنگام برنامه ریزی برای ثبت لحظات شما، بسیار دقیق عمل می‌کند و عکاسان ما به ایجاد تصاویری که می خواهید کمک می‌کنند. ما در استودیو خود سعی می‌کنیم لحظات رضایت بخشی را برای شما به رقم بزنیم و بهترین خدمات را برای شما عزیزان ارائه کنیم. تیم عکاسان متخصص ما مطمئن خواهند شد که اولین عکاسی کودک شما یک تجربه به یاد ماندنی است. دید خلاقانه ما و توجه به جزئیات باعث می‌شود تا در هر عکاسی کودک نتیجه‌ای باورنکردنی داشته باشیم. اشتیاق ما برای ارائه خدمات عالی به مشتریان نیز شما را از لحظه ورود به استودیوی ما راحت می کند. عکاسان متخصص ما تجربه گسترده‌ای در کار با هر سن و شخصیتی دارند. ما می‌دانیم که برای گرفتن عکس عالی از عکس کودک شما چه چیزی لازم است و برای رسیدن به این هدف سخت تلاش خواهیم کرد. از کمک به آرام کردن نوزادان تازه متولد شده تا سرگرم کردن کودک نوپا هیجان زده، همه‌ چیز تحت کنترل تین تخصصی ما خواهد بود. در پایان نیز درست مانند مشتریان قبلی ما، از عکس‌های جدید و حرفه‌ای کودکان خود خوشحال خواهید شد و رضایت کافی را خواهید داشت.

تاثیر امکانات آتلیه و تجهیزات آن بر قیمت آتلیه

تاثیر امکانات آتلیه و تجهیزات آن بر قیمت آتلیه

از آنجایی که امکانات و تجهیزات آتلیه و عکاسی، قیمت‌های بالایی دارد، امکانات آتلیه و تجهیزات آن مانند نوع دوربین عکاسی، نوع لنز و کیفیت آن‌ها، تجهیزات نورپردازی و نحوه ادیت و دستگاه‌های چاپ و کاغذ‌های چاپ، بر قیمت عکاسی و هزینه‌های مرتبط با آن تاثیرگذار است.

تاثیر محل عکاسی در قیمت عکاسی کودک

تاثیر محل عکاسی در قیمت عکاسی کودک

پیدا کردن و انتخاب این که چه زمانی و کجا باید اولین عکس‌های حرفه‌ای را از کودک خود انجام دهید، می‌تواند دشوار باشد. این که آیا ترجیح می‌دهید عکس‌های کودک خود را در خانه، حیاط خلوت، پارک یا استودیو بگیرید، یا نه می‌تواند بر قیمت و هزینه‌های عکاسی تاثیر بگذارد. اکثر عکاسان یک مکان را در قیمت خود لحاظ می‌کنند، اما اگر می‌خواهید عکس‌هایی را در مکان‌های مختلف بگیرید، هزینه اضافی دریافت می‌کنند. برخی از عکاسان برای گرفتن عکس‌ها در استودیوی خود هزینه کمتری می‌گیرند اما اگر بخواهید عکاسی کودکتان در فضای باز و با نور طبیعی انجام شود، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. اما در مورد نوزادان تازه متولد شده این قضیه متفاوت است، نگرانی‌ها و ایمنی و راحتی در طول مدت عکاسی در فضایی غیر از خانه هرگز از بین نمی‌رود. به خاطر داشته باشید که عکاسان با تجربه‌ ما، عکاسی نوزادان را در خانه شما نیز انجام می‌دهند و پکیج‌های عکاسی عالی را با رعایت پروتکل‌های ایمنی به شما ارائه می دهند.

مدت زمان عکاسی بر قیمت عکاسی کودک تاثیرگذار است؟

مدت زمان عکاسی بر قیمت عکاسی کودک تاثیرگذار است؟

عکاسی از کودکان گاهی اوقات می‌تواند یک کار بسیار چالش برانگیز باشد، زیرا کودکان معمولاً علاقه ندارند جلوی دوربین ژست بگیرند و یا به آن خیره شوند. عکاسی کردن از کودکان با گفتن جمله‌ی «به دوربین نگاه کن و لبخند بزن» انجام نمی‌گیرد و با عکاسی از بزرگسالان بسیار متفاوت است. یک عکس واقعی، شخصیت، انرژی و منحصربه‌فرد بودن کودک را منعکس می‌کند. به همین دلیل عکاسی از کودکان کار بسیار سخت و زمان‌بری است. چرا که باید پیش از شروع به عکاسی زمانی را اختصاص دهید تا سعی کنید قبل از جلسه عکاسی کودک را بشناسید و با مانند یک دوست رفتار کنید. به دلیل همه‌ی موارد گفته‌شده، عکاسی از کودک، به یک پروسه‌ی بسیار طولانی تبدیل می‌شود. همین موضوع می‌تواند بر روی هزینه عکاسی از کودک تاثیر‌گذار باشد. چرا که یکی از مهم‌ترین نکات در تعیین قیمت عکاسی کودک، مدت زمانی است که روند عکاسی کودک طول می‌کشد. مدت زمان عکاسی می‌تواند در پروژه‌های مختلف، با توجه به سن کودک(عکاسی از نوزاد و یا کودک با سن بالا‌تر)، میزان تعامل او با عکاس و همچنین میزان همکاری پدر و مادر کودک، متفاوت باشد. هر‌چه قدر مدت زمانی که عکاس به عکاسی از کودک اختصاص ‌می‌دهد بیش‌تر باشد، هزینه عکاسی نیز بیش‌تر خواهد بود. در ادامه لازم به ذکر است که عوامل مختلفی وجود دارد که تعیین می کند یک جلسه عکاسی چقدر طول می کشد، اما به طور کلی، عکاسی از ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت طول می‌کشد. اما این زمان، در عکاسی کودک، به سه تا چهار ساعت افزایش می‌یابد.

تاثیر خلاقیت و نوآوری به کار رفته در قیمت عکاسی

تاثیر خلاقیت و نوآوری به کار رفته در قیمت عکاسی

روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای عکاسی حرفه‌ای از کودکان وجود دارد که هنرمندان آن‌ها را به کار می‌گیرند. همه‌ی عکاسان سعی بر این دارند که عکس‌های گرفته شده، از خلاقیت و نوآوری بالایی برخوردار باشند. بسیاری از آنها به دنبال یک سبک متفاوت و رویایی هستند. همچنین به گرفتن عکس‌های آتلیه‌ای از کودکان، با استفاده از ابزار گوناگون، پس‌زمینه‌های خلاقانه و لباس‌های زیبا اقدام میکنند. زیبایی عکس گرفته‌شده از کودک، بستگی به محل عکاسی، ژست و لباس کودک دارد. همان‌طور که گفته شد، در عکاسی کودک به دلیل سختی‌هایی که دارد، معمولا با مشکلاتی مواجه هستیم. برخی از پدر و مادر‌ها نیز از گرفتن عکس‌ از فرزندانشان، امتناع می‌کنند. چرا که اکثر والدین هیچ چیزی را در مورد چگونگی گرفتن عکس مناسب و خلاقانه از فرزندان خود نمی‌دانند. حتی به عنوان یک بزرگسال، قرار داشتن یک دوربین به سمت ما موجب می‌شود که احساس خوبی نداشته و به اصطلاح معذب باشیم. بنابراین جای تعجب ندارد که بچه‌ها وقتی دوربین را به سمت آنها می‌گیرید شروع به انجام دادن رفتار‌های غیر‌طبیعی کنند. به همین دلیل برای داشتن عکس‌های خلاقانه از کودکان، باید فعالیت مداوم داشته و صبور باشید. گاهی اوقات پیدا‌کردن موقعیت مناسب برای عکس‌برداری سخت است و یا شاید کودک مایل به همکاری و ایستادن در جای مناسب نباشد. در این مواقع، می‌توانید هنگام ویرایش تصاویر خود، از نرم‌افزار‌ها برای ایجاد یک عکس خلاقانه استفاده کنید. میزان خلاقیت به کار برده شده در عکاسی کودک در میزان قیمت آن موثر است. متناسب با نوع پکیج انتخابی توسط والدین کودک، هزینه عکاسی کودک متغیر است. در آتلیه‌ها،پکیج‌های عکاسی کودک متفاوتی وجود دارد که میزان خلاقیت، نو‌آوری، زمان، تلاش عکاسان، ابزار به‌کار برده شده در عکاسی و به طور کلی میزان فعالیت عکاس برای عکاسی از کودک متفاوت است. در نتیجه قیمت‌های متفاوتی نیز دارد.

ویرایش عکس

عکاسی و عکس گرفت از سوژه، تنها نیمه اول ایجاد یک تصویر عالی است. یک ویرایش عکس ماهرانه می‌تواند یک تصویر خام را با استفاده از تکنیک‌های بی‌شماری که برای ویرایش یک عکس وجود دارد، به یک نتیجه نهایی خیره‌کننده تبدیل کند. ویرایش می‌تواند آنچه را که ثبت کرده‌اید بهبود ببخشد و جلوه‌هایی زیبا ایجاد کند که همیشه در استودیو عکاسی و هنگام عکاسی امکان‌پذیر نیست. به‌طور‌کلی، ویرایش عکس، عمل تغییر یک تصویر در جهت مثبت و با استفاده از روش‌ها و ابزارهای مختلف است. به عنوان مثال، برخی از تکنیک های ویرایش عکس به‌صورت دستی انجام می‌شوند، در حالی که برخی دیگر از طریق نرم‌افزار‌های موجود انجام می‌شوند. ویرایش عکس برای همه‌ی پروژه‌ها، از جمله پروژه عکاسی کودک، بسیار مهم است. چرا که کیفیت تصویر مستقیماً و به میزان زیادی بر نظر بینندگان و مشتریان در مورد عکس و نتیجه نهایی تأثیر می‌گذارد. مطالعات تأیید کرده‌اند که تصاویر با کیفیت بالا از تصاویر با کیفیت پایین‌تر بهتر عمل می‌کنند و افزایش تعداد تصاویر با کیفیت بالا به ایجاد اعتماد بین مصرف‌کنندگان و افزایش نرخ تبدیل کمک می‌کند. ویرایش عکس، فرآیندی در عکاسی است که با استفاده از انجام یک سری تنظیمات عکس در یک برنامه ویرایش عکس، انجام می‌شود. ویرایش عکس به شما کمک می‌کند بهترین تصویر ممکن را به دست آورید، نزدیک به آنچه در هنگام گرفتن عکس تصور می‌کردید (و یا شاید حتی بهتر از آن). هر‌چه میزان کیفیت ویرایش انجام گرفته بر روی عکس کودک بیشتر باشد، طبیعتا قیمت و هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه آلبوم بر قیمت آتلیه کودک افزوده خواهد شد

هزینه آلبوم بر قیمت آتلیه کودک افزوده خواهد شد

گاهی پس از پایان عکاسی و در هنگام تحویل عکس‌ها توسط آتلیه، مشتریان تمایل دارند که عکس‌ها بر روی شاسی باشد و یا به صورت آلبوم باشد. انتخاب هر کدام از این موارد بر قیمت عکس تاثیرگذار خواهد بود. معمولاً زمانی که عکس‌ها به صورت آلبوم تحویل داده می‌شود، قیمت بالا‌تری توسط آتلیه دریافت می‌شود.

سؤالات متداول

هزینه جلسات عکاسی کودک چقدر است؟ هزینه جلسه عکاسی کودک شامل میزان زمان جلسه وتعداد تصاویر گرفته‌شده و ویرایش‌شده متفاوت است. می‌توانید میزان هزینه را از آتلیه مورد نظر خود سوال کنید. انتخاب یک آتلیه عکاسی کودک با قیمت مناسب برای همه‌ی والدین از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع می‌توان گفت که یکی از عوامل مهم برای انتخاب یک آتلیه عکاسی کودک، تعرفه و قیمت عکاسی آن آتلیه است. عکاسی کودک به طور متوسط مبلغی ما‌بین ۳۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان تخمین زده می‌شود. جلسه عکاسی کودکان چقدر طول می‌کشد؟ معمولا جلسات عکاسی کودک بین 45 دقیقه تا یک ساعت طول خواهد کشید. می‌‌توان گفت سرعت جلسه عکاسی توسط بچه‌ها و میزان همکاری و تعامل آن‌ها با عکاس تعیین می‌شود. همچنین میزان تجربه‌ای که عکاس کودک دارد، بسیار در امر عکاسی و مدت زمان آن تاثیر دارد. جلسات عکاسی کودک کجا برگزار می‌شود؟ جلسه عکاسی در مکانی به انتخاب خود شما برگزار می‌شود. این مکان می‌تواند در خانه شما، خارج از منزل، جشن تولد، بیمارستان و یا در استودیوی آتلیه باشد. بچه‌ها اغلب لباس‌های رنگارنگ می‌پوشند یا تی‌شرت‌هایی با طرح‌ها یا شخصیت‌ها دارند. پی باید سعی کنیم در هنگام انتخاب مکان پس‌زمینه‌ای ساده داشته باشیم. تیم ما پیشنهادات و نمونه‌هایی از بیش از ده‌ها مکان مناسب و زیبا مانند یک باغ برای عکاسی کودک در تهران را به شما ارائه می‌دهد. لباس مناسب کودکان در هنگام عکاسی کودکان در هنگام عکاسی باید احساس راحتی و اعتماد به نفس داشته باشند، بنابراین پیشنهاد می‌شود لباس‌هایی بپوشند که بتوانند آزادانه در آن حرکت کنند. همچنین توصیه می‌شود از رنگ‌های ملایم و یکدست استفاده کرده و از طرح‌ها و لباس‌های بلند و شلوغ پرهیز کنید تا بتوان تمرکز عکس را بر روی صورت آن‌ها حفظ کنیم. توصیه می‌کنم به کودک لباسی بپوشانید که واقعاً با شخصیت او مطابقت دارد. این در اختیار شماست که خلاق باشید و چیزهای مختلف را امتحان کنید تا ببینید آیا یک رویکرد بهتر از دیگری کار می کند یا خیر. حتما از قبل از روز عکاسی به والدین اطلاع دهید که لباس اضافی و سایر وسایل مانند کلاه، عینک‌آفتابی و غیره را همراه داشته باشند. اگر فکر می کنید که لباس خیلی جذاب یا مناسب محیط شما نیست، با والدین صحبت کنید و از آنها بخواهید لباس را عوض کنند. آیا می توان کل خانواده را در هنگام عکاسی از کودک شریک کرد؟ عکاسی از فرزندتان با تمام اعضای خانواده آن‌ها یک تجربه باورنکردنی برای همه افراد و به‌خصوص خود کودک است. می‌توانیم در جلسه، عکاسی را بر روی کودک متمرکز کنیم و در ادامه چند عکس خانوادگی نیز داشته باشیم. مکان مناسب برای عکاسی کودک چه ویژگی‌هایی دارد؟ یک مکان مناسب برای داشتن تصاویر عالی بسیار مهم است. برخی از والدین به عکاس اجازه می‌دهند که خود مکان را انتخاب کند. برخی دیگر عکاسی را در همان فضای موجود در آتلیه انجام میدهند. به‌همین دلیل این که دکور آتلیه عکاسی بسیار مهم است. اما اگر زمان کافی و وسیله‌ای برای رفتن به مناطق دیگر دارید، پیشنهاد می‌کنم از این فرصت استفاده کنید و علی‌الخصوص از عکاسی در فضای باز غافل نشوید. اگرچه کار بسیار سختی است. پس‌زمینه و محیط اطراف عامل مهمی در داشتن یک عکس زیبا است. در حالت ایده‌آل، یک پس زمینه مناسب می‌تواند فضای یک عکس را به‌طور‌کلی تغییر دهد. آیا امکانات و تجهیزات آتلیه بر قیمت عکاسی موثر است؟ در آتلیه‌ها، تجهیزات زیادی وجود دارد که اکثر آن‌ها بسیار گران‌‌قیمت هستند. برای مثال می‌توان به : انواع دوربین‌ها و لنز‌های مختلف، اتاق‌های مخصوص با دکور‌های گوناگون برای عکاسی با موضوعات مختلف( مانند عکاسی کودکان) و همچنین، تجهیزات نورپردازی اشاره کرد. وجود این امکانات و تجهیزات یک امر مهم و ضروری در یک آتلیه عکاسی است.