آتلیه عکاسی کودک
loading ...
96 03 12 22 - 021
89 03 12 22 - 021
375 78 26 - 0919

کودک

اغلب خانواده ها یکی از دیوارهای خانه  را  اختصاص می دهند برای این منظور که  به مرور زمان آن دیوار را با عکس های کودک و عکس های خانوادگی پر کنند که در اصطاح انگلیسی photo wall gallery می گویید و بعضی دیگر از خانواده ها آلبومی تهیه کرده اند و به آن عکس اضافه می کنند، بعضی دیگر میزی را برای این کار در نظر گرفته اند و عکس های رو میزی به آن اضافه می کنند، گروهی از خانواده ها با تلفیقی از این ها خاطرات خانوادگی خود را ماندگار می کنند.

بعد از عکاسی بارداری و نوزادی زمان های پیشنهادی ما برای عکاسی از کودکان به شرح زیر می باشد:

  • ۴ تا ۶ ماهگی کودک: در این ماه ها اغلب کودکان می توانند روی سینه بلند شوند.
  • ۸ تا ۹ماهگی کودک: در این ماه ها اغلب کودکان می توانند بدون کمک بشینند.
  • ۱۱ تا ۱۳ ماهگی کودک:در این ماه ها علاوه بر عکس های تولد بعضی از کودکان می توانند عکس های ایستاده هم بگیرند.

در این دوره ها کودکان تغییرات بسیار عمده و سریعی دارند که در عرض یک سال می توان عکس های بسیار متفاوتی را از حالت های مختلف کودک ثبت کرد.

این دوره ها را برای عکاسی از کودک خود انتخاب کرده و اقدامات لازم را انجام دهید و بعد از این سنین طیق سلیقه ی خودتان می توانید زمان های آتلیه کودکتان را تعیین کنید. می توانید برای مناسبت های خاصی مثل تولد کودک و عید نوروز و شب یلدا و کریسمس و شروع مدرسه کودکتان و … برای عکاسی به آتلیه تشریف بیارین. گاهی وقت ها هم خانواده ها سالگرد ازدواج خودشان را زمان مناسبی برای تهیه عکس های خانواده گی می دانند.

در هر زمان و دوره ای از سن کودک شما ما میزبان شما هستیم.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که در هر سنی از کودکتان که به آتلیه تشریف میارین حتما عکس پرتره از کودکان تهیه کنید. تنها چیزی که همیشه در آینده برای شما جذاب خواهد بود حالت های مختلف چهره ی کودک (گریه، خنده، اخم… ) شماست.

اگر می خواهید در زمان عکاسی کودک خود، عکس های خانوادگی هم بگیرید حتما و حتما کفش کاملاً تمیز همراه خود بیاورد(کفشی که کف آن شسته شده باشد). 

در راهنمایی عکاسی، بخش خانوادگی رو هم مطالعه کنین.

سعی کنید روز قبل و روز عکاسی به مهمانی نروید، چون اغلب وقتی خانواده ها مهمان دارن یا مهمانی می روند، خواب و غذای کودک نامنظم شده و ممکن است به دلیل بد خوابی کودک در زمان عکاسی همکاری لازم را نکند.

لوازمی که باید روز عکاسی همراه خود داشته باشید:

  • چند دست لباس برای کودک
  • کفش تمیز برای کودک
  • لباس ست برای کودکان با پدر و مادر (اگر مایلین عکس خانوادگی هم بگیرین)
  • تمام وسایلی که در دکورها ملاحظه می فرمایید متعلق به آتلیه می باشد، هر چیزی که برای عکاسی لازم است در آتلیه موجود می باشد، ولی اگر مایل هستید که کودکتان با وسایل خود (اسباب بازی ها خود و کلاه و ریسه ی اسم خود و… )عکس داشته باشد همراه خود بیاورید.